زیتون– روز گذشته خانواده ستار بهشتی، به مناسبت سالروز تولد او مراسمی برگزار کرده بودند. مراسمی که با دخالت دادستانی رباط کریم برهم خورد. 14C29940-3E71-4DE1-8043-E9C4EC12AAF6_cx0_cy3_cw0_w987_r1_s_r1
فراخوان برگزاری این مراسم در فضای مجازی منتشر شده بود؛ خانواده این کارگر کشته شده از مردم دعوت کرده بودند تا در منزل مادر وی جمع شوند. اما دادستانی رباط کریم اجازه ورود مدعوین را به کوچه ای که منزل مادر ستار بهشتی در آن واقع است ندادند و خواهر او را نیز بازداشت کردند.
امروز دادستان رباط کریم به خبرگزاری قوه قضاییه، میزان، گفت که سحر بهشتی به دلیل اخلال در نظم، فحاشی و توهین به مقامات مسئول، تمرد از مامور، درگیری فیزیکی بازداشت و تفهیم اتهام شد.
به گفته قاسم پور سحر بهشتی در حال حاضر به دلیل عدم تامین وثیقه روانه زندان شد.
داستان عمومی و انقلاب رباط کریم علت ممانعت از برگزاری این مراسم را «حضور فعالان سایسی معاند نظام» اعلام کرد.
او افزود «به منظور پیشگیری از هرگونه اقدام علیه امنیت، طبق دستور دادستانی از ورود برخی خودروها به محل برگزاری جشن جلوگیری به عمل آمد.»
دادستان رباط کریم در ادامه توضیح داد که با هماهنگی دادستانی حدود «۱۰ خودرو ارشاد شدند و در این مراسم شرکت نکردند» اما در حین ارشاد یکی از خودروها، سحر بهشتی (خواهر ستار بهشتی) با مامورین درگیر می‎شود و شروع به توهین و فحاشی می‎کند؛ همین موضوع دلیل بازداشت سحر بهشتی عنوان شده است.
سحر بهشتی به دلیل عدم توانایی در تامین وثیقه به بند نسوان زندان اوین انقال یافت.

 

بازگشت به صفحه اول