بازداشت افرادی در شرق ایران به اتهام قصد اخلال در انتخابات

زیتون- حسین ذوالفقاری٬ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، از دستگیری «افرادی» در شرق ایران به دست نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی خبر داد. این افراد، به گفته او، قصد «اخلال» در انتخابات را داشتند.

ذوالفقاری همچنین گفت که این افراد به دست سپاه پاسداران٬ وزارت اطلاعات و پلیس ایران دستگیر شده‌اند.

4C11DB5D-D2BF-40D8-98B9-F17CAC8FF810_w640_r1_s_cx0_cy7_cw0 (1)

به گفته این مقام عالی‌رتبه وزارت کشور، بازداشتی‌ها «با صراحت در بازجویی‌ها اعلام کردند قصد اقداماتی را داشتند». بر اساس خبر «تسنیم» حسین ذوالفقاری به تعداد و هویت افراد بازداشت شده٬ محل دقیق بازداشت آنها یا جزئیات اهداف‌شان اشاره‌ای نکرده است. این نخستین بار در سال جاری است که در ارتباط با انتخابات هفتم اسفندماه مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در ایران خبر بازداشت فرد یا افرادی به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی منتشر می‌شود.نهاد‌های اطلاعاتی٬ امنیتی و انتظامی از مدت‌ها پیش اعلام کرده‌اند که آماده برگزاری انتخابات هفتم اسفند هستند و با هر گونه «ناامنی» و تلاش برای ایجاد «اخلال» در انتخابات برخورد خواهند کرد.

در همین زمینه حسین اشتری، فرمانده پلیس، نیز روز سه‌شنبه به «گروه‌های خودسر و یا جریاناتی که قصد بر هم زدن نظم انتخابات را داشته باشند» هشدار داد. اشتری هشدار داد که «به هیچ حزب و یا جریانی اجازه حرکت برخلاف قانون را در خلال جریان انتخابات نخواهیم داد» و با کسانی که «مسیری برخلاف قانون طی کنند به شدت برخورد خواهیم کرد». طبق آماری که محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور٬ ارائه کرده است برای برگزاری انتخابات هفتم اسفند «یک میلیون نفر در دو حوزه اجرایی و نظارتی» با این ستاد همکاری خواهند کرد.در همین حال مقام‌های پلیس نیز اعلام کرده‌اند که «برای تامین امنیت این انتخابات» ۲۵۰ هزار تن از نیروی پلیس در سراسر کشور سازماندهی شده و به کار گرفته خواهد شد.

علاوه بر این‌ها، سپاه پاسداران در برخی استان‌ها نیز به همراه سازمان بسیج استان‌ها از اعلام آمادگی خود برای تامین امنیت انتخابات هفتم اسفندماه خبر داده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »