علی جنتی: قصد عقب نشینی ندارم

زیتون- وزیر و ارشاد گفت که عامل اصلی لغو کنسرت‌ها در مشهد امام جمعه این شهر است که اجازه نمی‌دهد حتی کنسرت‌های سنتی و محلی نیز برگزار شود.
علی جنتی در پاسخ به سئوال خبرگزاری ایسنا در مورد لغو کنسرت‌های موسیقی در کشور توضیح داد: «دیدگاه ما شفاف و روشن است چرا که معتقدیم وظیفه اصلی وزارت ارشاد صدور مجوز برای کل اجراهای صحنه‌ای همچون موسیقی، تئاتر و نمایش است و هیچ کس جای دیگری نمی‌تواند برای این مجوزها محدودیت ایجاد کند.»
به گفته او «دخالت های قوه قضاییه با نام اقدام پیشگیرانه انجام می‌شود.» 74304_636044358705940395_l
جنتی که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد ادامه داد «استدلال آنها این است که در داخل سالن‌های برگزاری کنسرت برخی حرکات و اقداماتی از سوی تماشاگران به مانند رقص در سالن‌ها انجام می‌شود که اعلام شده است مسؤول تامین امنیت بیرون از سالن بر عهده نیروی انتظامی است و داخل سالن بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که ما وظیفه خودمان را قطعا درست و دقیق انجام می‌دهیم.»
جنتی در مورد «لغو صدور مجوز برای برگزاری کنسرت‌ در مشهد» افزود: «۱۱ سال است که در مشهد کنسرت موسیقی اجرا نمی‌شود و ما خواستیم این کنسرت‌ها را برگزار کنیم اما امام جمعه مشهد مانع اصلی در این زمینه است.»
پس از کش و قوس های فراوان، هفته گذشته وزیر ارشاد در مقابل علم الهدی، نماینده رهبری در استان خراسان رضوی عقب نشینی کرد و گفت که وزارت ارشاد دیگر برای برگزاری کنسرت در شهر مشهد مجوز صادر نخواهد کرد. او تاکید کرده بود که در دیگر شهر های استان خراسان رضوی روال برگزاری کنسرت به شکل سابق ادامه می یابد. اما یک روز بعد از آن رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی نیز گفت که حکم علم الهدی در مورد مشهد به تمامی شهر های این استان قابل تسری است.
وزیر ارشاد در این رابطه ادامه داد: «جالب است بعد از ۱۱ سال لغو کنسرت‌ها در مشهد حتی امام جمعه این شهر اجازه نمی‌دهد در سایر شهرهای خراسان رضوی همچون سبزوار، نیشابور و چناران کنسرت‌ها برگزار شود در حالی که ما بهترین خوانندگان همچون قربانی، سالار عقیلی، شهرام ناظری و کلهر را که در اجرای برنامه‌های موسیقی سنتی پیشتاز هستند و علاقمند به اجرای کنسرت در این شهرها داریم.»
جنتی در پایان تاکید کرد که «به هیچ‌وجه قصد عقب‌نشینی از مواضع خود را نداریم» و با رئیس قوه قضاییه مکاتباتی را انجام دادیم تا موانع هر چه سریع‌تر از پیش‌ رو برداشته شود.
رییس جمهوری پیشتر از عقب نشینی وزیر ارشاد در مقابل علم الهدی نمانیده رهبری در مشهد، در مورد برگزاری کنسرت ها در این شهر انتقاد کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. بالاخره نباید نسبت قانون با این کانون‌های قدرت فرا قانون در این کشور مشخص شود؟
    در بسیاری از شهرها فرماندار و مسئولین شهر زیر فشار امام جماعت و امام جمعه‌اند.
    عجب کاری کردیم!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »