سلطان شکر زنده است اما نمی دانیم در کدام کشور است

بنیاد شهید را چپاول کرده و به غارت بردند

زیتون-رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در گزارشی با عنوان «تشریح ابعاد گسترده فساد اقتصادی در بنیاد شهید» از جزییات روند انجام گرفته در هیات تحقیق و تفحص پرده برداشت.

57302000

به گزارش ایسنا، امیر خجسته در جمع خبرنگاران پارلمانی با تشریح زوایای پیدا و پنهان فساداقتصادی در بنیاد شهید گفت: مدیران اقتصادی، بانکی و مدیران میانی و معاون پارلمانی بنیاد شهید به همراه ۵۰ تا ۷۰ نفر از مفسدان اقتصادی که به صورت شبکه ای در دستگاه‌های اجرایی نظارتی و تقنینی حضور داشتند میلیاردها تومان از املاک، دارایی‌ها و منابع مالی بنیاد را چپاول کرده و به غارت بردند، اما با اقدام هیات تحقیق حجم زیادی از این املاک و منابع به بنیاد بازگردانده شد.

نماینده مردم همدان با تشریح عملکرد هیات تحقیق و تفحص از بنیاد طی مدت چهار سال گذشته گفت: با هزینه کردن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان در تحقیق و تفحص از غارت صدها هزار میلیارد تومان از اموال و دارایی‌های بنیاد شهید جلوگیری کردیم.

وی با اعلام این که از جزییات تهاتر بنیاد شهید و شهرداری بی اطلاع است گفت: بدانید شهرداری با رندی و زرنگی اموال زیادی را از بنیاد شهید جدا کرده است که هیات تحقیق و تفحص دنبال بازگرداندن این املاک و دارایی‌ها به بنیاد شهید است.

وی ادامه داد: به بیت رهبری رفتم و کتبا و شفاها درخواست کردم سیستم‌های بانکی از مجموعه بنیاد شهید جدا شوند و بنیاد منحصرا کار خدماتی به جامعه‌ی ایثارگران را انجام دهد.

خجسته اظهار کرد: ‌۱۲ هزار ملک در بنیاد شهید و سیستم‌های بانکی و اقتصادی باید تعیین تکلیف شود تا معیشت، درمان و بهداشت تعیین تکلیف شود تا ایثارگران و خانواده‌های آنان از وضعیت تاسف آور فعلی خلاص شوند.

نماینده مردم همدان در ادامه تشریح تخلفات و مفاسد اقتصادی اتفاق افتاده در بنیاد شهید، گفت: کلاهبرداری از صرافی بانک دی به دوبی انجام گرفته که مبلغ ۴۳۳ میلیون درهم توسط شرکت فراخ ناز تجارت کیش این پول به دبی انتقال داده شده بود اما با پیگیری‌های تحقیق و تفحص و دستگاه‌های نظارتی و با احتساب سود و خسارت‌های وارده بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه بانک دی با اسناد جعلی کار می‌کرد ادامه داد: این بانک فاقد اسناد قانونی بود. با پیگیری‌های انجام گرفته اساسنامه این بانک تعیین تکلیف شد و بانک مرکزی می‌تواند نظارت دقیقی بر عملکرد این بانک داشته باشد.

خجسته با اشاره به اختلاس ۷ میلیارد تومانی یکی از مدیران بنیان با هماهنگی هایی که با دستگاه‌های نظارتی و اطلاعی انجام گرفت این فرد دستگیر و وجوه به بیت المال بازگردانده شد. همچنین هتل سفید کنار در بندر انزلی که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش ریالی دارد به بنیاد شهید باز گردانده شد. املاک زیادی مثل ساختمان مرکزی بانک دی و اموال در اختیار شرکت‌های ساختمانی کوثر با تبانی و کلاهبرداری از دست رفته بود. اما همه این اموال را به بنیاد برگرداندیم. با رعب و وحشتی که به دل مفسدان انداخیتم موفق شدیم این کار را انجام دهیم. همچنین میلیاردها توامان از شرکت‌های اقتصادی کوثر که به غارت رفته بود مثل ۴ قرارداد معروف تکلم و کابنده که به غارت رفته بود به بنیاد شهید بازگردانده شد.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید با رد خبر مرگ سلطان شکر گفت: دست سلطان شکر از معاملات در شرکت‌های اقتصادی قطع شد. این فرد در شرکت سبحان کارهای عجیبی انجام داده بود. تیم سلطان شکر تیم مخوفی است که در داخل و خارج کشور فعالیت دارند. این فرد هم زنده است اما نمی‌دانند در کدام کشور به سر می‌برند. شما هم اطمینان داشته باشید، ایشان زنده است.

نماینده مردم همدان در ادامه تشریح مفاسد اقتصادی گسترده در بنیاد شهید گفت: افراد متخلف در شرکت‌های وابسته مثل تهران الکترونیک به دادگاه معرفی شدند. همچنین کلیه پرونده‌ها و قراردادهای بنیاد ضابطه مند شد یا اگر مشکلی داشت به دادگاه ارسال شد. صدها میلیارد تومان وام مشکوک الوصول یا سوخته شده در بانک دی با فشار هیات تحقیق و تفحص برگردانده شد. این وام‌ها نه ضامن داشتند و نه اعتبارسنجی شده بودند. تنها با گذاشتن چند سفته میلیاردها تومان وام پرداخت شده بود.

وی تبانی در خرید و فروش آهن قراضه توسط مدیران اقتصادی مشارکت کننده در این فساد را بخش دیگری از فساد گسترده بنیاد شهید اعلام کرد و افزود: مسئولان مربوط از طریق شرکت‌های خصوصی خود هر کیلو آهن قراضه را ۳۲۵ تومان خریداری می‌کردند و به قیمت هر کیلو ۸۵۰ تومان به بانک دی می‌فروختند. از این طریق ۲۸۰ میلیارد تومان آن هم با قرارداد جعلی غارت شده بود اما این مبلغ را از حلقوم مفسدان بیرون کشیدیم.

نماینده مردم همدان ادامه داد ملکی که به قیمت ۴۷ میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود در حقیقت قیمتی در حدود ۵ میلیارد تومان داشت. علاوه بر تعیین و تکلیف این مساله تمام پرونده‌های تسهیلات پرداختی به دستور قاضی به مقامات قضایی در بانک دی متوقف شد. همچنین کلیه پرونده‌های تسهیلاتی که در بانک دی پرداخت شده بود به دستور قاضی و مقامات قضایی توقیف شد و این پرونده‌ها در دادگاه در حال رسیدگی است. در بانک دی با تبانی و بدون ضمانت نامه بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد تومان به برخی افراد وام داده شده بود که ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن مشکوک الوصول است.

رئیس تحقیق و تفحص در ادامه تشریح ابعاد فساد گسترده در بنیاد شهید گفت: شرکت توسعه دیدار ایرانیان که بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان ارزش ملکی و مالی دارد در اختیار مجموعه ای قرار گرفته بود که این مجموعه در سال ۱۳۹۳ اعلام ضرر و زیان کرده بود و در سال ۱۳۹۴، ۲۰ میلیارد تومان سود پرداخت کرده بود و این در حالی است که سود بانکی این پول در سال ۴۰۰ میلیارد تومان بود.

خجسته با انتقاد شدید نسبت به عملکرد برخی از همکارانش به دلیل سنگ اندازی‌های انجام داده در مسیر به نتیجه رسیدن پرونده هیات تحقیق و تفحص از بنیاد گفت: به جز غلامعلی جعفر زاده نماینده مردم رشت و یک نماینده دیگر بقیه نمایندگان در جلسات هیات تحقیق و تفحص حضور نیافتند و از این نمایندگان گلایه دارم مخصوصاً از نمایندگانی که بر سر راه هیات تحقیق و تفحص سنگ اندازی کردند.

وی افزود: این مفاسد در حالی در بنیاد شهید رخ داده است که برای پرداخت ۲ میلیون تومان وام به خانواده‌های ایثارگران چه موانعی که ایجاد نمی شود. مفسدان اقتصادی متهم در پرونده هیات تحقیق و تفحص بنده و سایر اعضای هیات را تهدید کرده‌اند و هر آنچه که توانسته‌اند هزینه کرده‌اند تا در انتخابات دهم مجلس رای نیاوریم.

بنده مسئولانی را که به دستگاه‌های نظارتی فشار می‌آوردند تا کار تحقیق و تفحص به سرانجام نرسد را تهدید به افشاگری نامشان در صحن علنی مجلس کردم. خجسته بدون نام بردن از باند ۷۰ نفره مفسدان اقتصادی در پرونده بنیاد شهید گفت: اژدهای ۸ سر مفاسد اقتصادی شبکه ۵۰ تا ۷۰ نفره هستند که در بنیاد شهید، بانک دی و شرکت‌های اقماری، اغراض مفسدانه خود را دنبال می‌کردند که به لطف خدا همه آنها را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

وی حساسیت رسانه‌ها را مانع از چپاول و غارت بین المال توسط مسئولان مفسد دانست و افزود: نباید با پرونده مفاسد بنیاد شهید سیاسی و جناحی برخورد شود. با مفاسد در هر جریان سیاسی باید قاطعانه برخورد شود.

رئیس هیات تحقیق و تفحص در بخش دیگری از سخنانش از نشست مشترک امروز هیات تحقیق و تفحص رئیس مجلس شورای اسلامی سخن گفت و افزود: متاسفانه در حوزه هیات تحقیق و تفحص فاقد تشکیلات، اداره، سازماندهی و دستورالعمل هستیم و به جرات می‌گویم تنها تفحص به سرانجام رسیده طی ۳۷ سال گذشته تفحص از بنیاد شهید است.

در جلسه امروز با رئیس مجلس، درخواست تقویت فرآیند تفحص و ساماندهی تشکسلات تحقیق و تفحص‌ها در مجلس را مصرف خواهیم کرد.

خجسته مدیران بانکی را تهدید به قطع دست مدیران فاسد در صورت تعدید اموال و دارایی‌های مردم در بانک‌ها کرد و افزود: در یکی از بانک‌های کشور ۵۰۰۰۰ میلیارد تومان بلاتکلیف است.

رئیس هیات تحقیق و تفحص با اشاره به درخواست فراکسیون فرزانگان و شهدا برای ورود نمایندگان به مساله مفاسد اقتصادی گفت: در این مجلس از بنده خواسته‌اند به موضوع مفاسد اقتصادی ورود کنیم و حکم خدا را درباره مفسدان اقتصادی در میدان آزادی اجرا کنیم تا سایر مفسدان اقتصادی حساب کار خود را بکنند.

وی در عین حال از تهیه طرحی برای تقویت جایگاه نظارتی مجلس خبر داد.

خجسته در پایان از همکاری وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور تشکر کرد و از ۱۸ دستگاه نظارتی دیگر خواست تا به وظایفشان به درستی عمل کنند.

رئیس هیات تحقیق و تفحص با تشکر از لاریجانی گفت: رئیس مجلس در طول چهار سال گذشته کمک بسیار خوبی برای عبور از فراز و نشیب‌های داخل مجلس کردند حتی ایشان با دادستان هماهنگی کرد تا ما گزارش‌ها را به دادستان ارائه دهیم و دادستان کل کشور نیز شعبه هفتم دادسرای کارکنان دولت را به پرونده مفاسد اقتصادی بنیاد اختصاص داد.

وی همچنین از دستگیری تعدادی از مفسدان اقتصادی و بانکی طی روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد تا زمانی که در مجلس هستم نفس مفسدان اقتصادی به ویژه در بنیاد شهید را می‌گیرم. خدمت رسانان به جامعه ایثارگری پاک دست هستند اما سیستم‌های اقتصادی و بانکی آلوده این شرایط بد را رقم زدند.

رئیس هیات تحقیق و تفحص همچنین از همکارانش در مجلس نهم گلایه کرد که چرا اجازه ندادند تحقیق و تفحص از بنیاد در این مجلس به سرانجام برسد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. گفت: با هزینه کردن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان در تحقیق و تفحص از غارت صدها هزار میلیارد تومان از اموال و دارایی‌های بنیاد شهید جلوگیری کردیم.
  ________
  ما به این اوضاع افتخار می‌کنیم
  عجب دزد بازاری است
  اگ
  اگر ما بگوییم آن را تبلیغ علیه این و آن می دانند ولی خداییش بیبنید چقدر دزدند و چقدر دزدی می‌شود. تازه آن قدری که اطلاعاتش منتشر می کند آنهایی که پنهان می ماند که هیچ

  1. داشتن حکومت اسلامی این هزینه های جزئی را هم دارد ، مگر برای اسلام انقلاب نکردیم ، ایراد یک حد برکت ۴۰ روز بارندگی را دارد ، اینکه دچار خشکسالی شده ایم تقصیر کنسرتهاست !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سلطان شکر زنده است اما نمی دانیم در کدام کشور است

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »