فرمانده تیپ موصل داعش در کرمانشاه کشته شد

وزیر اطلاعات:با نظر رهبری درباره مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی مذاکره کردیم

زیتون-وزیر اطلاعات شامگاه سه‌شنبه در یک برنامه‌ تلویزیونی از مذاکراتی سخن گفت که با نظر رهبرجمهوری اسلامی درباره مبادله  زندانیان ایرانی و آمریکایی داشته اند و منجر به  استرداد  ۴۰۰ میلیون دلار طلب های ایران از امریکا شده است.

68004_276محمود علوی همچنین به  یکرقم «یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلاری» نیز اشاره کرده و ابراز امیدواری کرده است که «دولت و دیپلماسی دولت موفق شود این پول را نیز از چنگ آن‌ها خارج کند.»

وزیر اطلاعات همچنین با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات نفس تروریست ها را بند آورده است، گفت: وزارت اطلاعات در مناسبت‌های مختلف به تروریست‌ها پیغام داده که خیال اقدام تروریستی در ایران را از یاد ببرند.

وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده توسط «سربازان گمنام امام زمان» و «نیروهای اطلاعاتی سپاه» اظهار کرد: «طی روزهای اخیر تیم منافقین در غرب کشور با اشراف اطلاعاتی و همکاری وزارت اطلاعات و سپاه و همچنین تیمی در شرق کشور که در حال حفر تونل و به دنبال ایجاد ناامنی برای تعدادی از پاسگاه‌های شرقی کشور بوده‌اند با همکاری اطلاعاتی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد شد.»

علوی با اشاره به عملیات انجام‌شده علیه گروهک‌های تروریستی در غرب کشور خاطرنشان کرد: «در این عملیات فرمانده تیپ موصل داعش کشته و سه نفر دیگر از آن‌ها دستگیر شدند، با همکاری یگان ویژه ناجا و همچنین تک‌تیراندازان ماهر نیروی ویژه و همکاری‌های سپاه پاسداران، شناسایی و دستگیر شدند.»

علوی در ادامه به بیان نقاط ضعف دولت یازدهم پرداخت و با تاکید بر اینکه ضعف رسانه‌ای یکی از نقاط ضعف دولت یازدهم است اظهار کرد: این سخن به معنای آن نیست که مسئولان رسانه‌ای دولت تلاشی نمی‌کنند بلکه بدان معناست که دولت در بعد رسانه‌ای کار خود، زیاد خرج و سرمایه گذاری نمی‌کند و احساس می کنند که صرف هزینه برای تبلیغ فعالیت‌های خود شرعاً جایز نیست اما در مقابل این فرصت برای مخالفان پیش می‌آید که حملات تندی علیه دولت انجام دهند و جبهه مقابل صدها میلیارد تومان خرج تبلیغات علیه دولت می‌کند.

وی با انتقاد از اظهارات مطرح شده علیه رییس‌جمهور اظهار کرد: متاسفانه برخی درباره رییس‌جمهور، که براساس قانون اساسی شخص دوم مملکت است، عناوینی از جمله عمروعاص، ساده‌لوح و خائن نسبت می‌دهند.

علوی با تاکید بر اینکه برخی از مخالفان مطالبی دروغ به رییس‌جمهور و اطرافیان او نسبت می‌دهند، اظهار کرد: نوروز امسال از سوی این افراد عنوان شد که آقای رییس‌جمهور به همراه آقای هاشمی رفسنجانی و تعدادی دیگر از جمله بنده به کیش سفر کرده‌ایم و در جلسه‌ای مشترک حضور پیدا کردیم. این در حالی است که من بیش از یک سال و نیم است که به کیش سفر نکرده‌ام.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب‌های جدی در اقتصاد، فساد است، خاطرنشان کرد: در مدت سه سال اخیر هزاران هکتار از زمین‌های ملی که توسط افراد متعدد مورد تجاوز قرار گرفته بود از دستان آن‌ها خارج شد و همچنین در همین زمینه توانستیم که جلوی هزاران میلیارد تومان فرار مالیاتی و قاچاق‌های بسیاری را بگیریم.

علوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره موضوع حقوق‌های نجومی با اشاره به تاکید رییس جمهور بر لزوم برخورد با فساد حتی در صورت وقوع برای نزدیکان او اظهار کرد: کار وزارت اطلاعات براساس اطلاعات متقن است نه براساس شایعات. مبارزه با فساد با مصلحت‌اندیشی نیز جور درنمی‌آید.

او  با اشاره به برخوردهای صورت گرفته از سوی دولت طی سال های اخیر درباره مبارزه با مفاسد خاطرنشان کرد: سال ۹۴ و چند ماه پیش از انتشار فیش های حقوقی در چند مورد از سوی برخی وزرا و همچنین برخی سازمان‌ها و مدیران برخی از بانک‌ها تخلفاتی در زمینه دریافت مالی مشاهده کردیم که به دستور رییس‌جمهور با آن‌ها برخوردهای لازم انجام گرفت.

وزیر اطلاعات با اشاره به تعداد تخلفات شناسایی شده در جریان ماجرای فیش‌های حقوقی اظهار کرد: براساس گفته رییس سازمان بازرسی کل کشور از میان هزار نفر دریافت‌کننده بالاترین حقوق‌ها تنها ۳۰ نفر حقوق نجومی دریافت کرده‌اند.

علوی همچنین با بیان اینکه نحوه پرداخت رسانه‌ها به موضوع فیش‌های حقوقی با یکدیگر متفاوت است، افزود: در جریان انتشار فیش‌های نجومی حقوقی عده‌ای به دنبال برخورد با مسئولان با فساد انجام شده بودند اما عده‌ای دیگر به دنبال ایجاد ابزاری برای تغییر ذهنیت مردم نسبت به دولت بودند و نحوه پرداخت این رسانه‌ها به موضوع نیز از طریق روش‌های اطلاع‌رسانی نبود بلکه ادبیات آن‌ها ادبیاتی کینه‌توزانه و تخریبی بود.

وی افزود: این افراد همچنین می‌گویند که برخورد این‌گونه دولت با متخلفان حقوق‌های نجومی کافی نیست بلکه باید آن‌ها را بگیرند و بازداشت کنند. این در حالی است که دستگیرکردن و بازداشت کردن و اقدام قضایی بر عهده دولت نیست بلکه بر عهده دستگاه قضایی است و با توجه به اینکه این جرم جنبه عمومی دارد دادستانی و مدعی‌العموم می‌توانند وارد قضیه شوند و برخورد کنند.

علوی با انتقاد از شیوه پرداخت این افراد به موضوع، گفت: عده‌ای فکر می‌کنند طرح این مسائل به دولت ضربه می‌زنند در حالی که باید بدانند این‌گونه مسائل به نظام ضربه وارد می‌کند.

وزیر اطلاعات با انتقاد از عدم پیگیری برخی رسانه‌ها نسبت به بلوکه شدن ۲ میلیارد دلار از پول ایران در آمریکا اظهار کرد: پس از آنکه اخیراً ۲ میلیارد دلار پول ایران توسط دادگاهی در آمریکا بلوکه شد، برخی در داخل اقدام به فضاسازی علیه دولت کردند اما زمانی که معلوم شد این پول بر اثر سهل‌انگاری دولت قبل بلوکه شده است، دیگر هیچ‌کدام از این رسانه‌ها به موضوع نپرداختند.

وی خاطرنشان کرد: ‌این در حالی است که ۲ میلیارد دلار معادل ۷ هزار میلیارد تومان ایران است، اما چنانچه ما در جریان فیش‌های حقوقی بگوییم که حتی هزار نفر ماهی ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده‌اند، در ماه می‌شود ۲۰ میلیارد تومان. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا ۲۰ میلیارد تومان بیشتر است یا ۷ هزار میلیارد تومان؟

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه مردم هوشیار و بیدار هستند، اظهار کرد: مردم موضوعات را درک می‌کنند و می‌دانند که آیا باید برای پایمال شدن ۲۰ میلیارد باید بیشتر حساسیت به خرج بدهند یا ۷ هزار میلیارد تومان.

وزیر اطلاعات در بخش پایانی صحبت‌های خود در تلویزیون  که توسط خبرگزاری «ایسنا»  گزارش شده است با اشاره به مذاکرات انجام شده توسط وزارت اطلاعات در راستای تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی اظهار کرد: علاوه بر ۲ میلیارد دلاری که توسط آمریکا مورد تعرض قرار گرفته، یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار نیز از پول ایران در اختیار آمریکا قرار دارد که ماجرای آن به پیش از انقلاب بازمی‌گردد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. این جبهه مقابل هم مسلما نیت خیر دارند که صدها میلیارد تومان از ارث پدری را خرج مقابله با دولتی که با رای مردم روی کار امده است میکنند ، چون به فتوای علامه مصباح مردم حقی ندارند و ظاهرا در این مورد تنفیذ ولی فقیه نیز برای اسکات خصم بوده است !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

فرمانده تیپ موصل داعش در کرمانشاه کشته شد

جامعه ایران را می توان از نظر سیاسی به سه طیف مخالفان، موافقان و قشر خاکستری تقسیم کرد. باید گفت که مخالفان کسانی هستند که معتقدند جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است و باید برود. موافقان

ادامه »

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در

ادامه »