تایید دخالت سپاه در رسیدگی به صلاحیت کاندیداها

زیتون- علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران می‌گوید این نیروی نظامی با «شناسایی جریان‌ها»٬ به استعلام مراجع رسمی درباره آنها پاسخ می‌دهد و اطلاعات پرونده‌های ثبت‌نشده افراد را در در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهد.

13940319000205_PhotoL
به نقل از «فرارو» سعیدی در ادمه گفت:« سپاه بدلیل پاسخ به شبهه‌افکنی برخی رسانه‌های خارجی و عناصر داخلی درباره نقش این نیرو در انتخابات این نشست خبری را برگزار کرده است. رسانه‌ها تنها باید به مواضع روابط عمومی سپاه به عنوان سخنگوی این نیرو توجه کنند و نظر کارشناسی یک چهره سپاه٬ نظر کل این نیرو نیست.»
سعیدی مدعی شده «سپاه دخالت در انتخابات نداشته و ندارد. سپاه وارد مصادیق نمی‌شود و اساسا شان سپاه این نیست اما وظیفه ذاتی سپاه روشنگری صحنه‌ها است.»
وی درباره این «روشنگری» نیز اظهار کرده که «وظیفه ولایتمداران این است که جریان‌های موافق مخالف و بی‌طرف را به مردم شناسایی کنند. لذا یکی از کارهای ما بحث جریان شناسی است. جریان شناسی به معنای دخالت در انتخابات نیست.»
سعیدی افزود: «اینکه بگوییم فلان جریان این خط مشی را دارد یکی از کارهایی است که بر عهده سپاه و نمایندگی ولی فقیه در داخل سپاه است که جریانات را بشناسد. در انتخابات ما معیار را می‌گویم. کاندیدای در طراز انقلاب را اعلام می‌کنیم. کاندیدای اصلح را با معیار و شاخص‌ها می‌سنجیم و آنها را به مردم اعلام می‌کنیم. ممکن است شورای نگهبان به برخی نهادها وظیفه تحقیق را بسپارد و برای احراز صلاحیت حق دارد به نهادها مسئولیت بدهد. ممکن است طرف محکومیت قضایی نداشته باشد، اما پرونده‌ای داشته باشد که جایی ثبت نشده و اینکه سپاه آن را مشخص و تحویل شورای نگهبان بدهد، به معنای این نیست که سپاه در رد و تایید صلاحیت‌ها نقش داشته. سپاه به مراجع رسمی و قانونی پاسخ می‌دهد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »