تایید دخالت سپاه در رسیدگی به صلاحیت کاندیداها

زیتون- علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران می‌گوید این نیروی نظامی با «شناسایی جریان‌ها»٬ به استعلام مراجع رسمی درباره آنها پاسخ می‌دهد و اطلاعات پرونده‌های ثبت‌نشده افراد را در در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهد.

13940319000205_PhotoL
به نقل از «فرارو» سعیدی در ادمه گفت:« سپاه بدلیل پاسخ به شبهه‌افکنی برخی رسانه‌های خارجی و عناصر داخلی درباره نقش این نیرو در انتخابات این نشست خبری را برگزار کرده است. رسانه‌ها تنها باید به مواضع روابط عمومی سپاه به عنوان سخنگوی این نیرو توجه کنند و نظر کارشناسی یک چهره سپاه٬ نظر کل این نیرو نیست.»
سعیدی مدعی شده «سپاه دخالت در انتخابات نداشته و ندارد. سپاه وارد مصادیق نمی‌شود و اساسا شان سپاه این نیست اما وظیفه ذاتی سپاه روشنگری صحنه‌ها است.»
وی درباره این «روشنگری» نیز اظهار کرده که «وظیفه ولایتمداران این است که جریان‌های موافق مخالف و بی‌طرف را به مردم شناسایی کنند. لذا یکی از کارهای ما بحث جریان شناسی است. جریان شناسی به معنای دخالت در انتخابات نیست.»
سعیدی افزود: «اینکه بگوییم فلان جریان این خط مشی را دارد یکی از کارهایی است که بر عهده سپاه و نمایندگی ولی فقیه در داخل سپاه است که جریانات را بشناسد. در انتخابات ما معیار را می‌گویم. کاندیدای در طراز انقلاب را اعلام می‌کنیم. کاندیدای اصلح را با معیار و شاخص‌ها می‌سنجیم و آنها را به مردم اعلام می‌کنیم. ممکن است شورای نگهبان به برخی نهادها وظیفه تحقیق را بسپارد و برای احراز صلاحیت حق دارد به نهادها مسئولیت بدهد. ممکن است طرف محکومیت قضایی نداشته باشد، اما پرونده‌ای داشته باشد که جایی ثبت نشده و اینکه سپاه آن را مشخص و تحویل شورای نگهبان بدهد، به معنای این نیست که سپاه در رد و تایید صلاحیت‌ها نقش داشته. سپاه به مراجع رسمی و قانونی پاسخ می‌دهد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News