???? حسن عباسی بازداشت شد

زیتون- حسن عباسی صبح امروز با شکایت ارتش بازداشت شد.
به گزارش «زیتون» چندی پیش ویدئویی از حسن عباسی منتشر شد که در آن گفته بود «اگر آب کشور را ببرد ارتش صدایش هم در نمی آید و هیچ موضعی نمی گیرد.»
به گفته عباسی ارتش بی سرو صدا فقط در پادگان ها حضور دارد. او گفته است که آمریکا چنین نیرویی را می خواهد.
عباسی این سخنان را در حالی بیان کرد که از سپاه پاسداران و بسیج تجلیل کرده بود.
این اظهار نظر به سرعت واکنش مسئولان ارتش و سپاه را برانگیخت. download
فرمانده نیروی زمینی ارتش ۷ مرداد ماه از عباسی خواست تا به صورت رسمی عذر خواهی کند و همچنین خبر از اقدام حقوقی ارتش علیه گوینده این سخنان داد.
پس از آن سخنگوی سپاه، رمضان شریف نیز انتشار ویدئوی سخنان عباسی را قابل پیگیری دانست.
در نهایت حسن عباسی روز ۱۱ مرداد پس از تفهیم اتهام در دادسرای ارتش، نامه ای سرگشاده به منظور پوزش خواهی منتشر کرد؛ که البته بخش عمده ای از آن تهدید منتقدان بود.
در نهایت اما نامه پوزش خواهی کفایت نکرد و او صبح امروز بازداشت شد.
حسن عباسی سابقه یک بازداشت دیگر را نیز در کارنامه خود دارد. او ۱۶ خرداد ۱۳۸۸ در پی سخنرانی در دانشکدهٔ فنی دانشگاه تهران با عنوان «۲۰ سال خامنه‌ایسم و جمهوری دهم» و مصاحبه با روزنامه وطن امروز در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۸ با عنوان «چرا می‌خواهند احمدی‌نژاد نباشد؟» و سخنرانی در تالار سید الشهدا تهران با عنوان «مهندسی افکار عمومی» بنا به شکایت دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانیبازداشت شد که بعد در دادگاه رفع اتهام و تبرئه شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »