نایب رییس مجلس عدم ورود به مسائل سیاسی را نقطه قوت ارتش دانست

سپاه انتشار ویدئوی حسن عباسی را قابل پیگرد دانست

زیتون- رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه، انتشار ویدئویی قدیمی از اظهارات حسن عباسی درباره ارتش را اقدامی سوال‌برانگیز و تفرقه‌افکنانه خواند که «می‌تواند مورد پیگرد قرار گیرد.»
در این ویدئو حسن عباسی بسیج و سپاه را دو نیرویی دانست که تحت رهبری ولی فقیه مانع از براندازی جمهوری اسلامی شده‌اند و ارتش را به بی‌تفاوتی متهم کرده بود.
سخنگوی سپاه پاسداران با انتقاد از این اظهارات گفت ارتش و سپاه «یک روح در دو کالبد»، «ید واحده» و «مشت آهنین ملت ایران در برابر جبهه دشمن» هستند و هرگونه تلاش برای تضعیف و ایجاد اختلاف و شکاف بین نیروهای مسلح مدافع انقلاب و کشور، محکوم به شکست است.
سرتیپ شریف تاکید کرد که صحبت‌های حسن عباسی هرگز مورد تأیید سپاه نبوده و هر حرکتی که موجب تضعیف نهادها و ساختارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی شود محکوم است.
او از حسن عباسی خواست برای «رفع سوء برداشت‌های ایجاد شده و ناامید ساختن دشمنان و بدخواهان ایران» در این باره توضیح دهد و شفاف‌سازی کند. images (1)
علی مطهری، نائب رییس مجلس نیز در واکنش به گفته‌های حسن عباسی تأکید کرده که نقطه قوت ارتش آن است که «وارد حوزه سیاست و اقتصاد نمی‌شود و صرفاً کار تخصصی خود را انجام می‌دهد.»
در روزهای گذشته فرماندهان عالی‌رتبه ارتش ایران هم به اظهارات حسن عباسی واکنش نشان داده‌‌ و از شکایت حقوقی ارتش از او خبر داده‌ بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اگربه گفتــه های آقای حسن عباسی مرد همــه چیــزدان…! دراین سالها توجــه شود، اوازاین حرفهــا زیاد زده که هیچکدام هم پیگیری نشــده…! درپاسخ به فرمایشات جناب سردار سرتیپ شریف هم بایــد گفت: ارتش و سپـاه ۲ بازوی نظام هستنــد درمقابل دشمن ونــه درمقابل ملت، «مشت آهنین ملت ایران در برابر جبهه دشمن» درحالیکه بیشتــر اوقات اینــان از روی کج فهمی درمقابل ملت انــد…! اگرملت ای درجایی تجمع میکنــد وبخاطربی لیاقتی فلان مسئــول ۴ تا شعارمیدهنــد ویا کارکنان زحمتکش یک کارخانه، یــه شرکت و…درجایی جمع میشوند وازحقوق خود دفاع میکننــد اینان هرگز دشمنان نظام نیستنــد، آقای شریف و دوستان شان اینهــا را تفکیک کننــد،

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نایب رییس مجلس عدم ورود به مسائل سیاسی را نقطه قوت ارتش دانست

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »

این یادداشت می‌کوشد پاسخ دهد که در ایران چه خبر است؟ اعتراض‌های اخیر چه تفاوتی با اعتراض‌های پیشین دارد؟ آیا در آستانه یک انقلاب

ادامه »

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »