زیتون- رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه، انتشار ویدئویی قدیمی از اظهارات حسن عباسی درباره ارتش را اقدامی سوال‌برانگیز و تفرقه‌افکنانه خواند که «می‌تواند مورد پیگرد قرار گیرد.»
در این ویدئو حسن عباسی بسیج و سپاه را دو نیرویی دانست که تحت رهبری ولی فقیه مانع از براندازی جمهوری اسلامی شده‌اند و ارتش را به بی‌تفاوتی متهم کرده بود.
سخنگوی سپاه پاسداران با انتقاد از این اظهارات گفت ارتش و سپاه «یک روح در دو کالبد»، «ید واحده» و «مشت آهنین ملت ایران در برابر جبهه دشمن» هستند و هرگونه تلاش برای تضعیف و ایجاد اختلاف و شکاف بین نیروهای مسلح مدافع انقلاب و کشور، محکوم به شکست است.
سرتیپ شریف تاکید کرد که صحبت‌های حسن عباسی هرگز مورد تأیید سپاه نبوده و هر حرکتی که موجب تضعیف نهادها و ساختارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی شود محکوم است.
او از حسن عباسی خواست برای «رفع سوء برداشت‌های ایجاد شده و ناامید ساختن دشمنان و بدخواهان ایران» در این باره توضیح دهد و شفاف‌سازی کند. images (1)
علی مطهری، نائب رییس مجلس نیز در واکنش به گفته‌های حسن عباسی تأکید کرده که نقطه قوت ارتش آن است که «وارد حوزه سیاست و اقتصاد نمی‌شود و صرفاً کار تخصصی خود را انجام می‌دهد.»
در روزهای گذشته فرماندهان عالی‌رتبه ارتش ایران هم به اظهارات حسن عباسی واکنش نشان داده‌‌ و از شکایت حقوقی ارتش از او خبر داده‌ بودند.

بازگشت به صفحه اول