به رغم توقیف یالثارات منتشر می شود

زیتون– عبدالحمید محتشم٬ مدیرمسئول یالثارات خبر داد که این نشریه کماکان بدون توجه به نظر هیات نظارت به کار خود ادامه خواهد داد و شماره جدید آن چهارشنبه منتشر خواهد شد.
به گفته محتشم هیات نظارت بر مطبوعات نشریه را توقیف نکرده و به دادگاه ارجاع داده و تنها دادگاه می‌تواند حکم توقیف بدهد. 160801094009_10636
مدیر مسئول یالثارات به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که نشریه کماکان بدون توجه به نظر هیات نظارت منتشر خواهد شد.
سخنگوی وزارت ارشاد امروز از توقیف نشریه یالثارات و ارجاع پرونده این نشریه به دادگاه خبر داده بود.
مجوز این نشریه در دی ماه سال ۹۴ نیز لغو شده بود. یالثارات در آن تاریخ با رای اکثریت اعضای هیات نظارت بر مطبوعات به دلیل توهین به معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری لغو مجوز شده بود. این نشریه از آن زمان تاکنون با حکم موقت قوه قضائیه منتشر می‌شود.
هفته‌نامه یالثارات در شماره اخیر خود در مطلبی با عنوان «دیوث کیست» تصویر تعدادی از بازیگران سینمای ایران و اعضای خانواده‌شان را در “جشن سینمایی حافظ” منتشر و از پوشش آنان انتقاد کرده بود.
در مطلب خبرساز ارگان رسمی گروه انصار حزب‌الله با اشاره به روایتی مذهبی نوشته شده بود: «هر مردی که زنش خود را آرایش کند و با آن حالت از منزلش بیرون آید، آن مرد دیوث می‌باشد و اگر کسی چنین مردان بی‌تفاوت در مقابل همسر و (دختران و خواهرانشان) را دیوث بنامد گناهی نکرده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. تعریف دیوث منحصر به روایت مورد نظر یالثارات نیست ، کسانی که با گسترش فقر تعداد روسپیان تهران را از چند ده نفر ساکنین قلعه به بیش از ده هزار نفر رساندند نیز مشمول این عنوان میشوند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »