زیتون– جمعی از جراحان ایران تصمیم گرفته اند پس از این از درمان و جراحی هنرمندان خودداری کنند؛ آنها به منظور اعلام عمومی این تصمیم بیانیه ای نیز نگاشته بودند که با پادرمیانی وزیر بهداشت تا کنون منتشر نشده است.
علت این تصمیم جراحان، حواشی بود که پس از درگذشت عباس کیارستمی و درپی بحث خطای پزشکی درگرفت. این حواشی موجب تقابل و مجادله میان پزشکان و هنرمندان شد. داریوش مهرجویی در مراسم ترحیم کیارستمی حمله تندی به جراحان کیارستمی کرد. چند پزشک به اظهارات او پاسخ دادند از جمله یکی از پزشکان بیمارستان جم که با پلاکاردهای عجیبی در واکنش به مهرجویی خبرساز شد. Untitled
پس از آن اخباری از تصمیم برخی از جراحان، مبنی بر خودداری از درمان هنرمندان شنیده شد. این جراحان بیانیه صنفی نگاشته اند مبنی بر اینکه از این پس رسما هیچ هنرمندی مورد عمل جراحی قرار نگیرد. این بیانیه با پادرمیانی وزیر بهداشت و پس از یک جلسه طولانی منتشر نشد؛ اما شواهد حاکی از آن است رسما به این بیانیه عمل می شود.
امتناع جراحان از عمل نیما طباطبایی، کارگردان و مستند ساز سینما، را می توان ناشی از همین تصمیم جراحان کشور دانست. هرچند خبرگزاری مهر خبر داد که مدیرعامل بیمارستان بهمن، ضمن تکذیب این خبر، اعلام کرده است که تنها به دلیل عدم حضور جراح حاذق بیمارستان، این کارگران مستند ساز به بیمارستان دیگری منتقل شده است.
کانال تلگرامی روزنامه ایران، نیز صبح امروز خبر از وجود بیانیه جراحان خبر داده بود؛ اگرچه این پست تنها پس از چند لحظه حذف و تکذیبیه ای جای آن را گرفت.
در هر حال رویا تیموریان، خاله ی نیما طباطبایی از وزیر بهداشت در خواست ملاقات برای بررسی نحوی برخورد تیم پزشکی و بیمارستان بهمن کرده است.

بازگشت به صفحه اول