بیانیه پزشکان با پادرمیانی وزیر بهداشت منتشر نشد

زیتون– جمعی از جراحان ایران تصمیم گرفته اند پس از این از درمان و جراحی هنرمندان خودداری کنند؛ آنها به منظور اعلام عمومی این تصمیم بیانیه ای نیز نگاشته بودند که با پادرمیانی وزیر بهداشت تا کنون منتشر نشده است.
علت این تصمیم جراحان، حواشی بود که پس از درگذشت عباس کیارستمی و درپی بحث خطای پزشکی درگرفت. این حواشی موجب تقابل و مجادله میان پزشکان و هنرمندان شد. داریوش مهرجویی در مراسم ترحیم کیارستمی حمله تندی به جراحان کیارستمی کرد. چند پزشک به اظهارات او پاسخ دادند از جمله یکی از پزشکان بیمارستان جم که با پلاکاردهای عجیبی در واکنش به مهرجویی خبرساز شد. Untitled
پس از آن اخباری از تصمیم برخی از جراحان، مبنی بر خودداری از درمان هنرمندان شنیده شد. این جراحان بیانیه صنفی نگاشته اند مبنی بر اینکه از این پس رسما هیچ هنرمندی مورد عمل جراحی قرار نگیرد. این بیانیه با پادرمیانی وزیر بهداشت و پس از یک جلسه طولانی منتشر نشد؛ اما شواهد حاکی از آن است رسما به این بیانیه عمل می شود.
امتناع جراحان از عمل نیما طباطبایی، کارگردان و مستند ساز سینما، را می توان ناشی از همین تصمیم جراحان کشور دانست. هرچند خبرگزاری مهر خبر داد که مدیرعامل بیمارستان بهمن، ضمن تکذیب این خبر، اعلام کرده است که تنها به دلیل عدم حضور جراح حاذق بیمارستان، این کارگران مستند ساز به بیمارستان دیگری منتقل شده است.
کانال تلگرامی روزنامه ایران، نیز صبح امروز خبر از وجود بیانیه جراحان خبر داده بود؛ اگرچه این پست تنها پس از چند لحظه حذف و تکذیبیه ای جای آن را گرفت.
در هر حال رویا تیموریان، خاله ی نیما طباطبایی از وزیر بهداشت در خواست ملاقات برای بررسی نحوی برخورد تیم پزشکی و بیمارستان بهمن کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. یکی از جراحان ایرانی مقیم امریکا حدود ۳۰ سال قبل گفت که یکی از مشکلات جراحان در امریکا عمل جراحی روی بیماران مبتلا به ایدز است ، چون جراح مستقیما با خون انان در تماس است . گفتم که بیماران مبتلا به ایدز را عمل نکنید . خندید و گفت مگر میشود ، بیمار مبتلا به ایدز نیاز به عمل دارد و از وضعیت او هم مشخص است که به علت ایدز یکی دو ماه بیشتر زنده نیست ولی مجبوری او را عمل کنی ، چون حق شهروندی اوست . اگر بگویی خطر دارد و عمل نمیکنم ، میگویند این شغل امروزه این خطرات را دارد ، نمیخواهی خطر کنی برو دنبال یک شغل دیگر .
    البته این ناشی از فرهنگ منحط غرب است ، والا در کشور امام زمان جراحان اعلامیه میدهند که هنرمندان را عمل نمیکنیم ، نه اینکه وجود این ملت همیشه در فلاکت برای این است که آقایان میلیاردر شوند و برج ساز و هر کس را هم نخواستند عمل نکنند ، گور پدر مردم !
    پزشکان کیا رستمی یا مرتکب قصور و تقصیر شده اند یا خیر ، اگر نشده اند که حرفهای مهرجویی باد هواست و حتی میتوانند از او شکایت کنند و اگر هم مرتکب قصور یا تقصیر شده اند که حدشان به شارع است و اعلامیه هم میدهند .
    بیچاره ما مردم که هنرمند نیستیم و صدایمان بلند نیست !
    رااست گفته اند که ننگ اغنیا و مرگ فقرا صدا ندارد .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »