وزیر بهداشت

محصورین کهولت سن دارند، در خصوص آنها نگرانی وجود دارد

زیتون– سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره چرایی حضورش به عنوان پزشک در درمان موسوی و کروبی، گفت که «محصورین خودشان خواستند درمان شان کنم و من با کمال میل این کار را انجام دادم.» 84859_637
وزیر بهداشت در مورد پیشینه شناخت محصورین از او توضیح داد: «در مورد محصورین لازم است بگویم آنها امروز من را نشناخته‌اند. با آقای مهندس موسوی در سال‌های دور کار کرده‌ام. زمان نخست وزیری ایشان من در جهاد بودم و در برخی جلسات دولت و شورای اقتصاد شرکت می‌کردم. ایشان من را می‌شناخت و سال‌ها بیمار من بوده؛ آقای کروبی نیز همین‌طور. از من خواستند آنها را عمل کنم. خب انتظار داشتید بگویم عمل نمی‌کنم؟ شاید اگر کسی بود که به آینده سیاسی خودش فکر می‌کرد، بهانه و عذری می‌آورد.»
اگرچه او در ادامه تاکید کرد که طی مراحل درمان رهبران محصور جنبش سبز با اجازه حسن روحانی و آملی‌لاریجانی بوده است.
وزیر بهداشت درباره این‌که آیا برای این کار از طرف رئیس‌جمهور نیز مأموریت داشته است؟ پاسخ داد:« بله. هم آیت‌الله آملی لاریجانی این لطف را داشتند و هم آقای رئیس‌جمهور از من خواستند. اگر آیت‌الله آملی لاریجانی اجازه نمی‌دادند، این امکان برای من پیدا نمی‌شد که آقایان را ببینم.»
قاضی زاده هاشمی با انتقاد از برخی شایعه‌سازی‌ها و فضاسازی‌ها درباره این رفتار پزشکی، گفت: «متأسفانه کسانی که حرف و شایعه می‌سازند، زیاد هستند. انسان‌هایی که رفتارشان مایه غم و غصه است. اصل قضیه این است که آنها خودشان خواستند من معاینه و درمانشان کنم و من هم با کمال میل این کار را انجام دادم.»
او که در این زمینه با سایت جماران گفتگو می کرد، افزود:« واقعیت این است که از نظر پزشکی، دارویی و پرستاری هر چیزی که خواستند برای آنها فراهم کردند و محدودیتی در انتخاب پزشک نبوده است. یعنی اگر من وزیر هم نبودم و آنها می‌خواستند که ویزیتشان کنم، مطمئن باشید این اتفاق می‌افتاد. اکنون نیز من دائماً در جریان شرایط جسمی، روحی و روانی آنها هستم.»
او همچنین در برابر این پرسش که «آیا به‌طور مرتب آنها را می‌بیند یا خیر؟» تاکید کرد که هر زمانی که لازم بوده، این امکان فراهم شده است.
وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش که «چون الآن بحث کهولت سن این افراد مطرح است، از این بابت نگرانی وجود ندارد؟» نیز پاسخ داد که هرکس کهولت سن داشته باشد هر لحظه ممکن است هر اتفاقی برایش رخ دهد؛ «پس این نگرانی وجود دارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

وزیر بهداشت

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »