شاعر ايراني در سوئد سوخت

بدن سهراب رحیمی، در خودرویی سوخته پیدا شد

زیتون- بدن سهراب رحیمی، شاعر و مترجم ایرانی مقیم سوئد، در خودرویی سوخته در جاده‌ای در حوالی شهر مالمو پیدا شد. بنا به گزارش‌ها پلیس سوئد برای درگذشت سهراب رحیمی یک پرونده قتل گشوده است.

160212193911_sohrab_rahimi_351x351_sohrabrahimi.com_nocredit

به گزارش بی بی سی فارسی به نقل از روزنامه سوئدی اکسپرسن نیمه شب پنجشنبه (۲۲ بهمن)، گزارش آتش گرفتن یک خودرو به نیروهای امداد اضطراری سوئد رسید و در این خودروی سوخته بدن فردی پیدا شد. روزنامه اکسپرسن هویت فرد درون خودرو را ذکر نکرده، اما نوشته است که پلیس احتمال می‌دهد که این فرد به قتل رسیده باشد. یک سخنگوی پلیس گفته است که تحقیقات پزشکی قانونی ممکن است چند روز طول بکشد. پلیس هم هویت فرد درگذشته را فاش نکرده است. در فیسبوک آزیتا قهرمان، شاعر و مترجم و همسر سهراب رحیمی، آمده است که “ما هنوز همه در شوک و ناباوری هستیم”. سهراب رحیمی اشعاری به فارسی و به سوئدی منتشر کرده و آثاری را از فارسی به سوئدی و از سوئدی به فارسی ترجمه کرده بود. او مقالات نقد ادبی نیز می‌نوشت. او سه سال پیش در مصاحبه‌ای گفته بود: “شاعر قرار نیست مصلح اجتماعی باشد. ما اصلا قرار نیست سربازان سلاح به دست آزادی‌های اجتماعی باشیم. ما در بهترین حالتش می توانیم شوریدگان مست آزادگی باشیم.”

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

شاعر ايراني در سوئد سوخت

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع دعوت مردم به خیابان‌ها در شب ۲۲ بهمن ۵۷ نشان داده است. اصرار طالقانی به

ادامه »

«امروز در آمریکا قطارها و اتوبوس‌های عمومی بدون بلیط مردم را سوار می‌کردند! اما نه انقلاب شده و نه کسی وعده آب و برق

ادامه »

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش

ادامه »