بشار اسد: وام‌دار ایرانی‌ها هستیم که در کنار ما ایستادند

زیتون- رییس جمهور سوریه که در دفترش با شبکه ان بی سی آمریکا مصاحبه می کرد، اتهام دیکتاتور بودن یا آغشته بودن دستانش به خون را به شدت رد کرد و گفت امیدوار است تاریخ شهادت دهد که وی مردی است که از کشورش دربرابر تروریسم و دخالت خارجی محافظت کرد و حاکمیت آن را حفظ نمود. download (2)
او در این رابطه گفت که «وقتی شما از کشورتان در برابر تروریست ها محافظت می کنید و عناصر تروریستی را می کشید و شکست می دهید، شما فردی وحشی نیستید بلکه یک شخصیت ملی به شمار می آیید.»
بشار اسد تاکید کرد که جنگ در سوریه برای «بقای او در پستش» نیست بلکه به منظور بازگرداندن آن (سوریه) است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه کسب پیروزی سوریه در جنگ چقدر زمان خواهد برد، گفت: «شما از چیزی صبحت می کنید که به چند فاکتور بستگی دارد. مهمترین فاکتور این است که حامیان این تروریست ها –با تایید برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا- تا کی به حمایت خود از آنها ادامه خواهند داد؛ خصوصا ترکیه و قطر و عربستان. اگر این حمایت پایان یابد..مسئله (پیروزی بر تروریستها)چند ماه بیشتر طول نمی کشد.»
وی حضور نظامی روسیه در سوریه را «عامل تعیین کننده» دانست که «کفه ترازو در جنگ علیه تروریستها را به نفع ارتش سوریه تغییر داد؛ باوجود اینکه همزمان با حضور نظامی روسیه در سوریه، ترکیه و سعودیها جنگجویان بیشتری به سوریه اعزام کردند.»
به گفته بشار اسد، او و دولتش  وام دار همه کسانی هستند که در کنار ایشان ایستادند.. روسها… ایرانی ها… و حتی چینی ها….

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اقای خامنهای اسم مستعای به نام “نظام” دارند ، بشار اسد “ایرانیان” را هم به آن اضافه کرد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »