سند واریز به حساب عضو هیات مدیره بانک سپه

???? وام سه میلیاردی برای رفع احتیاجات ضروری

سند واریز به حساب عضو هیات مدیره بانک سپه

زیتون- حقوق های نجومی، تنها بخش کوچکی از فساد بزرگ مالی دستگاه های اجرایی و نظارتی است؛ همان بخشی که به واسطه مکتوب بودن فیش های حقوقی زودتر افشا شد.
اما در حقیقت بخش بزرگتر این فساد، مبالغی هستند که بدون رد پای قابل پیگیری بین حساب های این مدیران جابه جا می شوند. پاداش ها، حق العمل ها، وام ها و… photo_2016-07-12_11-11-46
بنا بر سندی که در اختیار «زیتون» قرار گرفته است، مصطفی پرتو افکنان، عضو هیئت رییسه و مدیر امور سازمان و برنامه‌ریزی بانک سپه از جمله مدیرانی است که حاشیه امن وام را به حقوق آنچنانی ترجیح داده است. این مدیر بانکی مبلغ سه میلیارد و سی و شش میلیون و نهصد و شصت و هشت هزار و چهارصد و سی ریال وام «قرض الحسنه» در یافت کرده است.
تسهیلات قرض الحسنه مشخصا به وام هایی گفته می شود که بانک ها با صندوق های مالی بدون دریافت سود به متقاضیان پرداخت می کنند و آن را در اقساط بلند مدت دریافت می کنند.
مهمترین ویژگی این تسهیلات نداشتن سود و قسطی بودن آن است و همین ویژگی باعث شده متقاضیان دریافت آن روز به روز افزایش پیدا کنند. وام ازدواج، وام اشتغال، وام های ضروری و … در زمره این تسهیلات هستند اما شرایط و مدارک لازم برای دریافت هر کدام از این نوع وام ها فرق می کند.
مصطفی پرتوافکنان، این مبلغ وام را برای «رفع احتیاجات ضروری» از بانک دریافت کرده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. برادرانه تقسیم شده است ، دلارهای نفتی برای بخش انتصابی و ریالهای چاپخانه بانک مرکزی هم برای بخش انتخابی بخش انتصابی !
    البته دلمان خوش است که رهبر معظم انقلاب برای زندگی مشترک اقا مجتبی با صبیه حداد عادل فقط یک فرش ماشینی به زوجین دادند و تازه پولش را هم از رئیس دفتر خود قرض فرموده بودند !!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

سند واریز به حساب عضو هیات مدیره بانک سپه

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »