آیت الله خامنه ای: منشا پرداخت های نجومی ریشه در کوتاهی های گذشته دارد

زیتون- آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در خطبه ای نماز عید فطر امسال به مسئله حقوق های نجومی پرداخت و این برداشت‌ها «نامشروع و گناه» و «خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی» دانست.
هبر جمهوری اسلامی منشا این اتفاق را «کوتاهی هایی دانست که در گذشته صورت گرفته است.»
و تاکید کرد «این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد تمام بکنیم، باید دنبال بشود.» 266238_967
رهبری ایران در ادامه خواست تا این دریافت‌ که او نامشروع شان خواند «برگردانده شود.»
آیت الله خامنه ای همچنین خواستار مجازات کسانی شد که در این زمنیه «بی‌قانونی کرده‌اند» به گفته «این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مسئولیت‌ها قرار گیرند.»
او با اشاره به اینکه ضرر وجود چنین پرداخت هایی به اشرافی گری دامن می زد گفت :«همین افراد حتی کم هم مضر است و عیب است بایستی برطرف کرد. ما آسیب‌های ناشی از فقر را شناخته‌ایم روی آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کنیم. اما آسیب‌های ناشی از مستی اشرافی‌گری را درست نمی‌شناسیم.»
آیت الله علی خامنه ای همچنین تاکید کرد که باید «آن‌چه را که از بیت‌المال به صورت نامشروع خارج شده است بازگردانده شود؛ اگر چنانچه این موضوع پیگیری نشود اعتماد مردم به نظام کاسته می‌شود. بایستی با اقدام جدی اعتماد مردم را حفظ کرد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. منشاء پرداختهای نجومی درازدستی های گذشته و حال و اینده است و نه کوتاهی های گذشته ، دلیل آنهم خلاف امنیت بودن اطلاع مردم از حقوق سرداران و پاسداران امام زمان !
    در قبل از اسلام مردم از میزان حقوق تمام مقامات لشکری و کشوری مطلع بودند چون مبتنی بر قانون بود و قانون هم منتشر میشد و دیناری از خزانه بدون مستند قانونی هزینه نمیشد .
    دکتر فاروقی رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان مبلغی از هزینه جاری دانشکده را خرج ساختمان کرد ، برای تعقیب نشدن او قانونی در مجلس تصویب شد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی پیش‌رو و مترقی اصلاح‌طلبانه کاشته، داشته و درویده‌اند؛ تکاپویی که می‌خواهد

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که

ادامه »