پیگیری کوکبیان از تریبون مجلس

وزیر ارتباطات دستور بررسی پیامک های تهدید آمیز را صادر کرد

زیتون- وزیر ارتباطات گفت: با وجودی که مسأله بررسی پیامک های تهدید آمیز به خبرنگاران در حوزه ماموریت این وزارت خانه نبود اما «دیروز دستورهایی در این زمینه صادر کردم.» او این خبر را در واکنش به در خواست کواکبیان اعلام کرد.
مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز (یکشنبه)از وزارت ارتباطات خواسته بود که منشا این پیامک را پیدا کنند.
«زیتون»  روز پنجشنبه خبر داده بود که جمعی از فعالان رسانه ای، سیاسی و اجتماعی پیامکی تهدید آمیز مبتنی «آخرین هشدار امنیتی» دریافت کرده اند.
در  متن پیامک آمده بود:Untitled «هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگرد قضایی است. ضروری است ارتباطات خود را قطع نمایید. این پیامک به منزله آخرین هشدار امنیتی است.»
کواکبیان با استناد به اصول ۲۲ و ۲۴ قانون اساسی گفت که طبق اصل ۲۲ قانون اساسی حیثیت ، جان ،  مال و حقوق و شغل اشغال از تعرض مصون است و طبق اصل ۲۴ اساسی نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزاداند مگر آنکه مخل مبانی اسلام و عمومی باشد. خبرگزاری ایسنا نوشت این نماینده اصلاح طلب مجلس خبر داد که «از وزارت ارتباطات، پلیس فتا، نیروی انتظامی و وزارت فرهنگ موضوع را جویا شدیم که در پاسخ گفتند کار ما نیست.»
نایب رییس مجلس نیز پیشتر ارسال پیامک «تهدیدآمیز» و «مشکوک» به خبرنگاران و فعالان سیاسی و اجتماعی را موجب «ایجاد نگرانی در اهالی رسانه»های دانست و از وزارت اطلاعات و پلیس فتا خواست که «به سرعت منشاء» این پیامک‌ها را شناسایی و «خاطی یا خاطیان» را به قوه‌ قضاییه معرفی کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پیگیری کوکبیان از تریبون مجلس

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »