واکنش مطهری به ارسال پیامک «تهدید» برای فعالان ایرانی

زیتون- نایب رییس مجلس ارسال پیامک «تهدیدآمیز» و «مشکوک» به خبرنگاران و فعالان سیاسی و اجتماعی را موجب «ایجاد نگرانی در اهالی رسانه»های دانست و از وزارت اطلاعات و پلیس فتا خواست که «به سرعت منشاء» این پیامک‌ها را شناسایی و «خاطی یا خاطیان» را به قوه‌ قضاییه معرفی کنند.
«زیتون»  روز پنجشنبه خبر داد که جمعی از فعالان رسانه ای، سیاسی و اجتماعی پیامکی تهدید آمیز مبتنی «آخرین هشدار امنیتی» دریافت کرده اند.
در  متن پیامک آمده بود:Untitled «هرگونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور از طریق ایمیل، پورتال های امن و سایر وسایل ارتباطی عملی مجرمانه و موجب پیگرد قضایی است. ضروری است ارتباطات خود را قطع نمایید. این پیامک به منزله آخرین هشدار امنیتی است.»
علی مطهری در مصاحبه با ایسنا، گفت که هیئت نظارت بر مطبوعات «نهاد متولی رسانه‌ها است و سایر نهادها حق دخالت در این حوزه را ندارند.»
وی اضافه کرد که معنی ندارد که «پیامک‌های تهدیدآمیز» به شکل مشکوک برای اهالی رسانه ارسال شود، بلکه چنین اقداماتی باید به صورت «آشکار از سوی مرجع قانونی مشخص انجام شود.»
علی مطهری همچنین خبر داد که «در صورت لزوم» این موضوع در مجلس پیگیری خواهد شد.
به گزارش زیتون این پیامک از چهار شماره تلفن متفاوت برای فعالین رسانه ای و اجتماعی-سیاسی فرستاده شده بود.برخی از روزنامه نگارانی که این پیامک را دریافت کرده اند، تصمیم دارند امروز (شنبه) با مراجعه به پلیس فتا به دلیل ایجاد ارعاب و تهدید علیه مالکین این چهار خط تلفن شکایت کنند.

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »