بروز علائم تشنج در نرگس محمدی

???? منطق عجیبِ وزارت اطلاعات برای جلوگیری از تماس تلفنی زندانی سیاسی با بچه هایش

زیتون- از آنجایی که بچه ها نزد پدرشان، تقی رحمانی که متهم فراری است زندگی می کنند، نرگس محمدی حق حرف زدن با فرزندانش را ندارد.
تقی رحمانی فعال ملی مذهبی ساکن پاریس امروز با تایید این موضوع، نوشت که «این منطق بازجوئی وزارت اطلاعات است که به خودشان لقب کارشناس داده اند.» CMZNgkNWsAAH_Fl
نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که در حال تحمل شش سال حبس است، به رغم بیماری های جدی، از دو روز پیش در اعتراض به عدم امکان برای تماس تلفنی با فرزندانش اعتصاب غذا کرده است. او پس از اجرای حکم و انتقال به زندان فرزندانش را به فرانسه نزد پدرشان فرستاد. با توجه به قطع بودن تلفن های بند نسوان زندان اوین، این زندانی سیاسی تنها با موافقت مسئولان زندان امکان برقراری تماس با فرزندانش را دارد، امری که طی یک سال گذشته تنها یک بار محقق شده است.
این فعال حقوق بشر که گذشته از شش سال حبس به ده سال حبس دیگر نیز محکوم شده، «مادری» را دلیل آغاز اعتصاب غذای خود دانسته است. او در دل‌نوشته ای با بیان اینکه «خواسته‌ای جز امکان تماس تلفنی با فرزندانش ندارد»، گفته است که علی‌رغم میل و توان جسمی‌اش، راهی برایش نمانده است جز اینکه فریاد «مادر بودن» و دلتنگ بودنش را با اعتصاب غذا اعلام کند.
تقی رحمانی در ادامه پست فیس بوکی خود این سوال را مطرح می کند که «آخر مگر بچه ها نباید پیش پدر و مادر باشند حال که مادر در زندان است باید پیش پدر باشند…»
او با اشاره به این منطق وزارت اطلاعات که «بچه ها برای تماس تلفنی با مادرشان باید پیش پدر نباشند» تاکید میکند که «حاضرم نرگس فقط با بچه ها حرف بزند . آن یک بار هم که تلفن کرد با او سخنی نگفتم چرا که گفت قطع خواهد شد پس تلفن را به بچه ها دادم.»
این فعال سیاسی اضافه می کند «ریاست قوه قضائیه و وزارت اطلاعات ایران که ادعا اخلاق و حفظ خانواده را ارزش می دانند چگونه این منطق خود را توجیه می کنند که ظلم خود به بچه ها و نرگس را به گردن دیگری بیندازند.»
نرگس محمدی که به دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است و در طول مدت حبس یک بار از زندان به بیمارستان اعزام شده بود. حال همسرش خبر می دهد که دو روز بعد از آغاز اعتصاب غذا در وی ز دیده شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. تنها منطق پشت تصمیمات حاکمان نظام مقدس این است که :
    یا رب روا مدار گدا معتبر شود
    گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود
    گدایی هم یعنی گرفتن پول بدون عوض ، با حواله دادن به ثواب آخرت !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بروز علائم تشنج در نرگس محمدی

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »