سازمان ملل: آمار پناهجویان و بیجاشدگان از مرز ۶۵ میلیون نفر گذشته است

زیتون– به گزارش سازمان امور پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، تعداد بیجاشدگان در جهان بر اثر درگیرها به مرز بی‌سابقه‌ای رسیده است.
در بیانیه سالانه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مهاجرت، گفته شده است که برای اولین بار تعداد پناهجویان از مرز ۶۰ میلیون نفر گذشته است.
بیش از نیمی از این تعداد از سه کشور سوریه، افغانستان، و سومالی هستند.
بر اساس اعلام این سازمان در انتهای سال گذشته میلادی ۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بر اثر درگیریها آواره، پناهنده و یا در کشورهای خود بیجا شده‌اند که این آمار ۵ میلیون نفر بیشتر در مقایسه با سال قبل است.
به گفته این سازمان این آمار به معنی ۱ نفر در مقابل هر ۱۱۳ نفر از ساکنان این کره خاکی است.
بی بی سی فارسی در این باره نوشت که همزمان رییس سازمان امور پناهندگان وابسته به سازمان ملل متحد گفته است درحالیکه اروپا درگیر بحران پناهجویان است، فضای بیگانه‌هراسی در این منطقه بوجود آمده و ریشه می‌گیرد.
به گفته مقامات هجوم مردم که از زمان جنگ دوم جهانی تاکنون بی‌سابقه بوده است، به گروههای راستگرا و اتخاذ سیاستهای ضدمهاجرتی کمک می‌کند.
به گفته سازمان ملل متحد علیرغم پوشش بحران پناهجویان در اروپا، ۸۶ درصد پناهندگان جهان در کشورهایی با درآمدهای متوسط و یا کم، سکنی گزیده‌اند.
ترکیه با آمار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهجو در صدر این فهرست قرار دارد و پاکستان و لبنان به ترتیب در رده بعدی قرار دارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چهره‌ی مچاله‌شده از گریه و لابه‌ی بسیارِ او، بِرندی شده بود. بر بالای هر منبری که می‌رفت، در جمعِ هر جماعتی که می‌رفت؛ اشک‌اش دمِ مشکش بود. چشمِ جوانان مؤمن و انقلابی را خوب گرفته

ادامه »

سالها پیش که رهبر جمهوری اسلامی در بزنگاه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ جنجال سند آموزشی ۲۰۳۰ را به‌پا کرد در مطلبی با عنوان «اصولگرایان

ادامه »

توی یک عالم دیگری سیر می‌کرد. در عوالمی که به واقعیت راه نداشت. تک‌تک جمله‌هایی که بیان می‌کرد و سفارش‌هایی

ادامه »