سازمان ملل: آمار پناهجویان و بیجاشدگان از مرز ۶۵ میلیون نفر گذشته است

زیتون– به گزارش سازمان امور پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، تعداد بیجاشدگان در جهان بر اثر درگیرها به مرز بی‌سابقه‌ای رسیده است.
در بیانیه سالانه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مهاجرت، گفته شده است که برای اولین بار تعداد پناهجویان از مرز ۶۰ میلیون نفر گذشته است.
بیش از نیمی از این تعداد از سه کشور سوریه، افغانستان، و سومالی هستند.
بر اساس اعلام این سازمان در انتهای سال گذشته میلادی ۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بر اثر درگیریها آواره، پناهنده و یا در کشورهای خود بیجا شده‌اند که این آمار ۵ میلیون نفر بیشتر در مقایسه با سال قبل است.
به گفته این سازمان این آمار به معنی ۱ نفر در مقابل هر ۱۱۳ نفر از ساکنان این کره خاکی است.
بی بی سی فارسی در این باره نوشت که همزمان رییس سازمان امور پناهندگان وابسته به سازمان ملل متحد گفته است درحالیکه اروپا درگیر بحران پناهجویان است، فضای بیگانه‌هراسی در این منطقه بوجود آمده و ریشه می‌گیرد.
به گفته مقامات هجوم مردم که از زمان جنگ دوم جهانی تاکنون بی‌سابقه بوده است، به گروههای راستگرا و اتخاذ سیاستهای ضدمهاجرتی کمک می‌کند.
به گفته سازمان ملل متحد علیرغم پوشش بحران پناهجویان در اروپا، ۸۶ درصد پناهندگان جهان در کشورهایی با درآمدهای متوسط و یا کم، سکنی گزیده‌اند.
ترکیه با آمار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار پناهجو در صدر این فهرست قرار دارد و پاکستان و لبنان به ترتیب در رده بعدی قرار دارند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »