پلیس آلمان مراکز ارتباطی با «مرکز اسلامی هامبورگ» را تفتیش کرد

نیروهای پلیس آلمان صبح پنجشنبه به طور همزمان ۵۴ نقطه در هفت ایالت در ارتباط با مرکز اسلامی هامبورگ را تفتیش کردند.

این مراکز در ایالات هامبورگ، برلین، بایرن، نیدرزاکسن، هسن، بادن-ورتمبرگ و نورد راین-وستفالن قرار دارند.
آلمان از ۳ سال پیش حزب‌الله لبنان را ذیل گروه‌های تروریستی در این کشور قرار داده و هر نوع فعالیت در راستای حمایت از آن را در خاک خود ممنوع کرده است.

نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، در پی اقدامات پلیس کشورش در ایالات مختلف در روز پنجشنبه گفت: «به‌ویژه در شرایط کنونی که بسیاری از یهودیان آلمان احساس خطر می‌کنند، برای دولت آلمان اهمیت دارد که با صراحت بیان کند که این کشور تبلیغات اسلام‌گرایانه، یهودستیزانه و ضد اسرائیلی را تحمل نمی‌کند».

مرکز اسلامی هامبورگ به دلیل ارتباط با جمهوری اسلامی ایران از سال‌ها پیش زیر رصد نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آلمان بوده و از جمله در مظان اتهام گردآوری کمک مالی برای حزب‌الله بوده است.

وزارت کشور آلمان در بیانیه روز ۲۵ آبان افزود فعالیت‌های این مرکز در راستای گسترش «افکار و اندیشه‌های انقلابی» رهبری ایران بوده، احتمالا کنترل کاملی بر چند مسجد و سازمان‌های دیگر در آلمان دارد و آشکارا افکار ضدیهودی و ضد اسرائیلی را رواج می‌دهد.

*رادیو فردا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »