قطعنامه محکومیت وضع حقوق بشر ایران در سازمان ملل تصویب شد

قطعنامه پیشنهادی کانادا برای محکومیت وضعیت حقوق بشر ایران با ۸۰ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و ۶۵ رای ممتنع در سازمان ملل متحد در نیویورک تصویب شده است.

آبرام پیلی مسئول دفتر فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در توییتی نوشت: «امروز ما به همراه ۷۹ کشور دیگر سازمان ملل نقض وحشتناک حقوق بشر توسط رژیم ایران را محکوم کردیم. درحالی که مردم ایران علیه سرکوب و خشونت و برای یک آینده آزاد و دمکراتیک مبارزه می‌کنند، ما در کنار آنها می‌ایستیم.»

در مقابل به گزارش ایرنا زهرا ارشادی، معاون نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، این قطعنامه را به عنوان اقدامی «جانبدارانه» و «دارای انگیزه سیاسی» رد کرد.

چین، الجزایر، بولیوی، ارمنستان، بلاروس، کوبا، کره شمالی، هند، لبنان، عراق، روسیه، تاجیکستان، سریلانکا، ترکمنستان و ازبکستان از جمله کشورهایی هستند که به آن رای منفی دادند.

*بی‌بی‌سی فارسی

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های خاص سیاسی و در واقع عملا به سود اسرائیل، گاه سخنانی

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع

ادامه »