‍ پدرم ساک آماده‌ای دارد…

علیرضا رجایی

ابوالفضل قدیانی حجّت‌موجه امروز ایران‌زمین در مقابله با تندیس تباهی و فرومایگیِ افسارگسیخته‌ای است که به بنیان‌های ملّی ما هجوم آورده‌است. بیان به‌دور از مُجامله‌ی او با تطاول‌گرانی که بر چشم دختر و‌ پسر بی‌گناه این سرزمین گلوله زدند و بر قلب مردم بی‌گناه آتش کین گشودند، مزدبگیران ولایت‌مطلقه‌فقیه را خشمگین کرده‌است؛ ولی او بر آیین و میثاق خویش استوار است و صلابت پوچ و پوشالی این گروهِ ورشکسته را به سُخره می‌گیرد. در زمانه و روزگاری که سیاست، تجارتِ پستِ جماعتِ فرصت‌طلبی شده‌است که در کنج عافیت، صلای جنگ و قیام خیال‌بافانه سرمی‌دهند، قدیانی میراث‌ دارِ سنّت پاک مبارزاتیِ دیرینه‌ی پیشگامانِ آزادی‌خواهِ سرزمین ماست. او فراخوان‌های مکرّر دادگاه غیرقانونی را به هیچ گرفت امّا آن‌ گاه که دریافت حکم حبس وی را به اجرا گذارده‌اند، پیش‌دستانه اعلام کرد که خود باوجود تمامی بیماری‌ها به‌سوی زندان خواهدشتافت تا در کنار دیگر برادران آزادی‌خواهش، مسیر دشوار و درست مبارزه را در آستانه ۸۰ سالگی ادامه دهد.

قدیانی بیش‌از هرکس دیگری می‌داند که مبارزه دانش پیچیده‌ای است که سیاستمدارانِ نان‌به‌نرخ‌روزخور و نیز دلقک‌های فریبکار و کاسب‌کار، آن را به ابتذال کشیده‌اند و اوست که با پایداری و صبر، چهره نستوه مبارزه را ترسیم کرده‌است.
اکنون قدیانی به گفته فرزندش ساک آماده‌ای دارد که در آستانه عزیمت چندباره به اوین، آن را سبک‌تر کرده‌است تا مجبور نباشد از عمله‌ظلمه برای حمل آن یاری بگیرد. این بارِ سبک که وی با خود به اوین می‌برد هرچقدر که کم‌حجم، امّا به سنگینی همه‌ی تعهّدی است که تاریخ آزادی‌خواهی ایران بر آن گواهی می‌دهد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. آقای قدیانی بداند که هم میهنان او در داخل و خارج کشور اخبار مبارزه بی امان و صادقانه او علیه استبداد مذهبی حاکم بر کشور را دنبال و از آن الهام می گیرند. ایشان تنها نیست، ملت و تاریخ ایرانزمین در مسیر رسیدن به بهار آزادی پشتیبان، همراه و همصدای اوست و داغ ننگ ابدی بر پیشانی رژیمی است که مذبوحانه قصد خاموش کردن صدای وجدان او را دارد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده» است. ایشان این پایان‌نامه را به «مردم نقده و خواستشان برای زندگی به یاد سید

ادامه »

هفتهٔ گذشته با همین رسانهٔ زیتون که همیشه “خون ژینا” را همراه بوده، گفت‌و‌گویی داشتم ، و از مهم‌ترین گزارهٔ آن بسیار استقبال شد:

ادامه »

جامعه‌ ایران شکل گیری یک جنبش انقلابی را تجربه می‌کند که نتیجه مطلوب آن گذار از جمهوری اسلامی با کمترین

ادامه »