پیمان گُلوانی، جوان کُرد، بر اثر جراحات ناشی از شکنجه جان باخت

زیتون – به گزارش «هه‌نگاو» پیمان گلوانی، جوان اهل مهاباد، بر اثر جراحات وارده ناشی از «شکنجه» در زمان بازداشت جان‌خود را از دست داد.

به نوشته این سازمان حقوق بشری، این جوان ۲۴ ساله دو هفته پس از انتقال از اداره اطلاعات شهر ارومیه به بیمارستان خمینی این شهر، روز یک‌شنبه، هجدهم تیر، به دلیل «عدم هوشیاری شدید و رفتن به کما» جان باخت.

ماموران امنیتی دلیل به کما رفتن پیمان را «سقوط از ارتفاع» عنوان کرده بودند.

به گفته خواهر پیمان بدن و سر و صورت او‌ « پر از کبودی» بوده است.

یکی دیگر از نزدیکان خانواده گلوانی به هه‌نگاو گفت:«پیمان هیچ گونه بیماری‌ خاصی نداشته و خانواده معتقدند بجز شکنجه ماموران امنیتی هیچ دلیل دیگری برای مرگ پیمان وجود ندارد.»

پیمان گلوانی چهارم‌ تیر‌ماه ۱۴۰۲ در منزل خود در مهاباد با توسل به خشونت بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. خدا رحمتش کند
    بقول مرحوم پدرم در وقت تکرر مصیبت ها:
    کفاف کی دهد این باده ها مستی ما را؟!

    شرمنده که کاری نمیتوانیم بکنیم
    و منتظر اجرای عدالت خداوند در روز قیامت می مانیم

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه، در یکی از جلسات جانبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته است که روسیه کریمه را به اوکراین برخواهد گرداند اگر اوکراین کوشش نکند‌ که عضو ناتو

ادامه »

روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲. دانشگاه لایدن. کنفرانس انجمن ایران‌شناسی اروپا. در پنلی درباره‌ی ادبیات فارسی، عنوان سخنرانی خانم سایه اقتصادی‌نیا چنین بود: «بلاغت

ادامه »

۱-«هویت ملی و هویت قومی در شهر معاصر ایرانی؛ مطالعه‌ی موردی نقده» عنوان پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد رشته انسان‌شناسی «لیلا حسین‌زاده»

ادامه »