سپیده رشنو خبر داد: دو ترم منع از تحصیل در دانشگاه برای«عدم رعایت پوشش اسلامی»؛ «تنها چیزی که از آزادی زیباتر است، ایستادن برای آزادی است»

زیتون – دانشگاه الزهرا سپیده رشنو، دانشجوی رشته نقاشی در مقطع کارشناسی، را به دلیل «عدم رعایت پوشش اسلامی» دو ترم با احتساب سنوات از تحصیل منع کرده است.

خانم رشنو، روز شنبه، بیست و سوم اردیبهشت‌ماه، در اینستاگرام با اشاره به اینکه از فروردین «ممنوع الورود» شده اعلام کرد این حکم به صورت شفاهی به او ابلاغ شده است.

او در ادامه نوشت:«تو کمیته انضباطی دو صفحه سفید دادند و گفتند دفاعت را بنویس. نوشتم «به عنوان یک شهروند برای لباسی که می‌پوشم حق انتخاب دارم.»

این نویسنده و ویراستار از حضور بدون حجاب اجباری خود در کمیته انضباطی خبر داد و افزود:«به آن‌ها گفته‌ام بعد از دو ترم تعلیق برمی‌گردم، ولی با همین پوشش و آن‌ها نیز اخطار ممنوع‌الوردی را به من دادند.»

خانم رشنو تیرماه سال گذشته پس از درگیری با یک «آمر به معروف» در اتوبوس برای مدتی زندانی و سپس از سوی دادگاه به پنج سال زندان تعلیقی محکوم شد.

او در پایان پست اینستاگرامی خود نوشته است « تنها چیزی که خود آزادی زیباتر است، ایستادن برای آزادی است».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان در عرصه‌های گوناگون برآمده است. این ابربحران، عدم مشروعیت نظام سیاسی

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱. وجدان‌های بیدار اجتماعی ۲.

ادامه »

چند سال قبل به مناسبتی در نوشته ای برای «جمهوری اسلامی» از عنوان «جمهوری مرگ» استفاده کرده بودم و حال

ادامه »