نرگس محمدی و نسرین ستوده جمهوری اسلامی را به دست‌داشتن در مسمومیت‌ دختران دانش‌آموز متهم کردند

زیتون – نرگس محمدی و نسرین ستوده، دو فعال حقوق بشر ایرانی، در پیام‌هایی جداگانه جمهوری اسلامی را به دست داشتن در مسمومیت‌های دانش‌آموزان دختر در ایران متهم کردند.

نرگس محمدی چهارشنبه، سیزدهم اردیبهشت، در پیامی از زندان اوین نوشت:«حکومت به دنبال تدارک و پشتیبانی از سیاستی است که با ایجاد رعب و وحشت، مانع رفتن دختران به مدرسه گردد.»

او افزوده که «حکومت جمهوری اسلامی چون طالبان افغانستان به دنبال محرومیت دختران از حق تحصیل است. با این تفاوت که طالبان از بلندگوهای وزارتخانه‌ها اعلام می‌کند اما جمهوری اسلامی با سیاستی فریب‌کارانه این هدف را دنبال می‌کند.»

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر، نیز در بخشی از پیام خود برای کنگره اخیر سازمان عفو بین الملل نوشت:«تصادفی نیست که حکومت ایران در اقداماتی مشابه با دولت‌های خاورمیانه، با اتخاذ سیاست‌های مشابه، زنان را هدف حملات خویش قرار داده است و مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی دختران را مورد حملات شیمیایی قرار داده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

نسبت انسان‌ها با جنبش‌های اجتماعی را می‌توان با سه رنگ اصلی توصیف نمود: سفید، سیاه و خاکستری. سفیدها مخالفین وضع موجود هستند و برای تغییر آن تلاش می‌کنند، سیاه‌ها موافقان وضع موجود هستند و در

ادامه »

در ستایش میانه‌روی(۱) تکاپویی است برای گذار از نفرت و کدورتی که اصلاح‌طلبان سیاسی و گاهی مذهبی در جمهوری اسلامی ایران گرداگرد فلسفه‌ی سیاسی

ادامه »

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون

ادامه »