نرگس محمدی: با حرکت‌های اعتراضی مانع تکرار مسمومیت دانش‌آموزان شوید 

زیتون – نرگس محمدی در واکنش به مسمومیت زنجیره‌ای دانش‌آموزان از ایرانیان دعوت کرد تا با «افشاگری و حرکت‌های اعتراضی گسترده» از تکرار «این اقدام نفرت‌انگیز و گسترش این‌گونه حملات خشونت آمیز» جلوگیری کنند.

این فعال حقوق بشر در نامه‌ای از زندان اوین با مقایسه برخورد سریع و شدید حکومت با معترضان جنبش «زن، زندگی، آزادی» و در حین حال تعلل در برخورد با عوامل این زنجیره حوادث نوشت:«بدیهی است حکومت استبدادی با چنین رفتاری پیام مهمی را به جامعه ایران و جهانی می‌دهد.»
خانم محمدی در ادامه از تمام نهادهای بین‌المللی المللی حقوق بشری و سازمان ملل خواست تا «نسبت به این اقدام ضد بشری و پر هراس بی توجهی نکنند و اقدام عملی فوری انجام دهند.»

او افزود:«به خود اجازه می‌دهم به نهادهای بین‌المللی یادآور شوم که جهان نمی‌تواند حقوق انسانی و بدیهی میلیونها ایرانی را فقط در سالنی در سازمان ملل و آن هم با حضور وزیر امور خارجه دروغگو و فریبکار جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار دهد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. حرکت اعتراضی باید سازمان یافته باشد تا موثر باشد. برای هماهنگی این اعتراضات چرا هیچ برنامه ریزی نمی شود, و وقتی پیشنهادی می شود ان هم مورد بررسی قرار نمی گیرد؟

    1. دقیقا مطلب همینه.

      برنامه ریزی نمیشه چون هیچ گروهی / طیفی/ … نمیخواد بگه من برنامه ام برای آینده چیه.

      همه منتظرن تا شلوغ بشه تا ببینیم کی از پس بقیه تو هوچی گری بر میاد … مثل روال قرن های پیش …. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در یک دسته‌بندی کلان، نیروهای عمده تاثیرگذار بر امروز و آینده ایران را می‌توان به سه دسته جامع تقسیم کرد: حکومت (به معنای نظام جمهوری اسلامی و تمام نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز وابسته به

ادامه »

مناسبات تهران و مسکو و دامنه آن تبدیل به موضوع روز تحلیل‌گران غربی و منطقه‌ای شده. روابط جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه وارد مرحله

ادامه »

چه رفتاری می‌تواند شنیع‌تر از مسمومیت عمدی کودکان باشد؟ مواجهه ابتدایی شاید این نکته را پیش بکشد که چه اهمیتی

ادامه »