بازداشت ۵ نفر از نمایندگان کارگران پارس جنوبی پیش از برگزاری تجمع صنفی 

زیتون – نیروهای امنیتی پنج تن از نمایندگان کارگران پارس جنوبی رو پیش از برگزاری تجمع صنفی روز دوشنبه، اول اسفند، بازداشت کردند.

به‌ گزارش «اعتماد» ماموران انتظامی و امنیتی همچنین پس از حضور در محل تجمع کارگران، آن‌ها را با «رفتارهای خشونت‌آمیز» متفرق کردند.

بازداشت اعضای کانون صنفی کارگران پیمانکاری مجتمع گاز پارس جنوبی در حالی رخ داد که مقامات قضایی و انتظامی استان بوشهر با سومین درخواست این کانون برای برگزاری تجمع صنفی مخالفت کرده بودند.

طبق گفته فعالان کارگری، این درخواست‌ها «با تاکید بر تمرکز صددرصدی تجمع بر مسائل صنفی» ارسال شده بود و مخالفت با آن‌ها «در واقع، زیر پا گذاشتن تاکید قانون اساسی در آزاد شمردن برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز» است‌.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »