«برای…» بهترین ترانه تاثیرگذار در تغییرات اجتماعی به انتخاب گرمی ؛ شروین حاجی‌پور: «ما بردیم»

زیتون – ترانه «برای…» اثر شروین حاجی‌پور برنده بهترین ترانه تاثیرگذار در تغییرات اجتماعی در شصت و پنجمین دور از «جوایز گرمی» شد.
این ترانه از سوی ۹۵ هزار نفر به عنوان نامزد دریافت این جایزه ویژه انتخاب شد.
حاجی‌پور در واکنش به این خبر در اینستاگرام نوشت:«ما بردیم.»
شروین حاجی‌پور این ترانه را در روزهای آغازین جنبش سراسری ضد حکومتی با الهام از نوشته‌های معترضان در شبکه‌های اجتماعی ساخت. وی پس از شهرت آهنگش در میان ایرانیان در مهرماه بازداشت و مدتی بعد به قید وثیقه آزاد شد.

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، در این مراسم ترانه «برای…» را «نوایی نیرومند و شاعرانه برای آزادی و حقوق زنان» خواند و افزود:«شروین را بازداشت کردند ولی این ترانه با موضوع قدرتمندش «زن زندگی آزاد» در سراسر جهان منعکس شد.»

در شصت‌وپنجمین مراسم اهدای جوایز آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط که به «گرمی» شهرت دارد، همچنین صهبا مطلبی، نوازنده و آهنگساز ایرانی، همراه با گروه موسیقی «الجا» برنده جایزه بهترین آلبوم موسیقی جاز لاتین شد.
حمید سعیدی، آهنگساز ایرانی، برای دومین بار برنده جایزه گرمی در بخش موسیقی«نیو ایج» شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. الان آن ۷۰ نفر کذایی بیانیه میدهند که این ترانه شروین را هم امپریالیست غربی درست کرده و ضد اصلاحات درونی است. و بعد نو اندیشان دینی بیانیه میدهند که به گفته میر حسین در جمهوری اسلامی دوم زن آزاد است که زندگی کند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »