ابوالفضل قدیانی: فرهاد میثمی مصداق بارز ایثار است

زیتون- پس از انتشار تصاویری دردناک  از فرهاد میثمی که وضعیت او را در اعتصاب غذا نشان می‌داد، ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی سابق او را از «مصادیق بارز ایثار» خواند  که مسئولیت حفظ جان او با علی خامنه‌ای است.

متن پیام آقای قدیانی که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته، به این شرح است:

تصویر فرهاد میثمی در اعتصاب غذا تکان‌دهنده است؛ از او پوستی مانده و استخوانی. اما در پس این بدن تکیده روحی بزرگ با عزمی استوار در برابر استبداد ایستاده است. فرهاد میثمی از پاکبازترین مبارزان راه آزادی است که ازخودگذشتگی و صداقتش برای تمامی دوستان و همراهان و همبندانش به کرات به اثبات رسیده است. او آن قدر صادق است که اعتصاب غذایش را امساک در خوردن و نوشیدن خوانده است و آن قدر از خودگذشته که هر چه در اعتصاب خواسته، برای دیگران خواسته است: توقف اعدام معترضان، توقف آزار ججاب اجباری و آزادی شش زندانی سیاسی (مصطفی نیلی، محمد حبیبی، ناهید شیربیشه، بهاره هدایت، نیلوفر حامدی و رضا شهابی).

این اقدام فرهاد میثمی از مصادیق بارز ایثار است؛ او برای دفاع از حق دیگران به ناحق به دست جباران زندانی شده، اما در زندان هم حق ازدست‌رفته دیگران را بر خود مقدم داشته است. آزادگان جهان به دیگران -فارغ از هویت و افکار و اعتقاداتشان- عشق می‌ورزند و فرهاد میثمی نیز هموراه چنین کرده است.

وضعیت جسمی این روزهای او نمونه‌ای از ظلم‌های بی‌شمار علی خامنه‌ای است که بر سر این ملت می‌رود. اگر -خدای ناکرده- اتفاق سوئی برای او رخ دهد، بی‌تردید مسئولان زندان، نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی مقصر و مسئولند اما مقصر و مسئول اصلی علی خامنه‌ای است که باید در قبال این ظلم‌ها پاسخگو باشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش زن، زندگی، آزادی (تابستان ۲۰۲۲)، در حالی‌که زنان و دختران ایرانی

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح داد؟ شیفتگی و دلباختگی-

ادامه »

دکتر سروش گرامی! در متن اخیرتان بسیار گلایه کرده بودید از حملات بی‌ادبان. بگذارید این نامه کوتاه را با دل‌جویی

ادامه »