صدور حکم بازنشستگی اجباری برای ۹ استاد علوم سیاسی به اتهام «ضدانقلاب» بودن 

زیتون – سوسن صفاوردی که هفته گذشته به همراه هشت استاد دیگر دانشکده علوم سیاسی تهران به اجبار بازنشسته شد، می‌گوید او و همکارانش به اتهام «ضد انقلاب» بودن «محترمانه» اخراج شده‌اند.

خانم صفاوردی می‌گوید رییس دانشکده بار‌ها تاکید کرده تنها استادان «انقلابی» و «پیرو ولایت فقیه» اجازه تدریس دارند. به گفته این استاد دانشگاه آزاد «انقلابی» بودن از نظر این مسئول به معنی «بله‌قربان‌گو» و «تبعیت‌پذیر» بودن است.

علی‌اکبر امینی، امیر ساجدی، علیرضا رادمهر، حسین تفضلی، د‌ی‌دخت صادقی، محمدعلی خسروی، ملک‌تاج خسروی و بیژن نیری دیگر استادانی هستند که حکم بازنشستگی‌شان صادر شده است.

خانم صفاوردی می‌گوید بازنشستگی آن ها در حالی بدون اعلام قبلی ابلاغ شده که «هیچ کدام ۳۰ سال خدمت را پر نکرده‌ایم و شخصا ۲۱ سال خدمت هستم که طبیعتا بعد از این بازنشستگی اجباری، بعد از این همه خدمت، باید حقوق ۲۱ روز را دریافت کنم.»

استاد دانشکده علوم سیاسی تهران در ادامه می‌گوید:«شخصا نام کاری که با ما کردند را تسویه کردن یا پاکسازی می‌گذارم.»

خانم صفاوردی با بیان این که دانشگاه آزاد «هیچ نهاد بالادستی را به عنوان پاسخگو برای خود تعریف نکرده است» می‌گوید:«بنابراین امروز برای این اتفاق نه می‌توانیم به شورای عالی انقلاب فرهنگی، نه به وزارت علوم، نه به تامین اجتماعی و نه به وزارت کار مراجعه کنیم و بگویم حق ما در حال ضایع شدن است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »