محمد نارویی: در جمعه خونین زاهدان ماموران به قصد کشت شلیک می‌کردند؛ «تنها گناه مردم‌ نماز خواندن بود» 

زیتون – محمد نارویی، یکی از مجروحین حادثه جمعه خونین زاهدان، می‌گوید ماموران امنیتی به قصد کشت به مردم شلیک می‌کردند.

او می‌گوید این حادثه از پیش طراحی شده بود و ماموران بیش‌تر سینه و سر نمازگزاران را هدف قرار می‌دادند.

محمد ۱۹ ساله که پس از نماز جمعه هشتم مهر، هدف دو گلوله قرار گرفت، بعد از ۶ عمل جراحی ناموفق پای راست خودش را از زانو به پایین از دست داده است. وی پس از آن ۵ عمل دیگر نیز انجام داده ولی کماکان نیاز به دست‌کم یک جراحی دیگر دارد.

در حادثه جمعه خونین دست‌کم ١٢ نفر از جمله یک کودک کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند. البته منابع حقوق بشری بلوچ تعداد قربانیان را بسیار بیش‌تر می‌پندارند.

محمد در مصاحبه‌‌ای ویدیویی می‌گوید تنها گناه او و دیگر قربانیان حضور در نماز جمعه بوده است:«به چه گناهی زده شدیم؟ آیا اسلحه داشتیم؟ آیا به جنگ آن‌ها رفته بودیم؟»

محمد نارویی که پیش از این حادثه به همراه برادرش نانوایی می‌کرد گفت خانواده‌اش دیگر منبع درآمدی ندارند و افزود:«در این اتفاق خود و خانواده‌ام نابود شدیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »