خانم «نصرتی»، زن بلوچ، در صف دریافته سهمیه نفت جان باخت؛ برادر متوفی«ما تمام عمرمان را در صف می‌گذرانیم»

زیتون – زنی میانسال پس از سه روز انتظار در «صف دریافت سهمیه نفت» در سیستان و بلوچستان بر اثر سکته قلبی درگذشت.

به گزارش «اعتماد»، صبح پنجشنبه، ششم بهمن، خانمی «حدودا ۵۳ ساله» در شهر فنوج پس از سه روز تمام «رفت و آمد به صف نفت» برای دریافت «۸۰ لیتر نفت که هرگز نصیبش نشد» جانش را از دست داد.

روزنامه اعتماد نامی از زن فوت‌شده به میان نیاورده  اما برادر متوفی، عبدالوهاب نصرتی، گفته که «او سابقه بیماری قلبی داشته» اما «استرس ناشی از این صف ناتمام و مشکلات زندگی منجر شد او سکته قلبی کند.»

او می‌گوید «بچه‌های خواهرش ازدواج کرده‌اند و شوهرش هم برای کارگری به بندرعباس رفته بود. برای همین مجبور بود برای دریافت سهمیه نفت خودش اقدام کند.»

برادر متوفی در ادامه به اعتما‌د می‌گوید:«ما تمام عمرمان را در صفهای مختلف می‌گذرانیم. صف نان، صف بنزین، صف گاز، صف نفت و… سیستان و بلوچستان ته دنیاست و مردمانش هیچ امکاناتی ندارند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »