آمریکا سه فرد وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل مشارکت در طرح ترور مسیح علی‌نژاد محاکمه می‌کند 

زیتون – وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سه شخص وابسته به جمهوری اسلامی را بخاطر تلاش برای ترور مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار مخالف حکومت، محاکمه خواهد کرد.

دادستانی کل آمریکا روز جمعه، هفتم بهمن، اتهامات این افراد را «قتل در ازای پول»، «پولشویی» و «تبانی و توطئه» عنوان کرد و جمهوری اسلامی را به هدایت این سه تن متهم کرد.

اسامی افراد بازداشت شده، رفعت امیروف، پولاد عمروف و خالد مهدی‌اف است و گفته می‌شود آذربایجانی‌تبار و بخشی از یک سازمان جنایتکارانه در اروپای شرقی هستند.

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، اعلام کرد «وزارت دادگستری تلاش‌های یک قدرت خارجی برای تهدید، ساکت کردن یا آسیب‌رساندن به آمریکایی‌ها را تحمل نخواهد کرد.»

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا، نیز تاکید کرد که کشورش اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی «برای سرکوب مخالفان مسالمت‌جو از طریق تهدید و ارعاب کسانی که به طور قانونی در ایالات متحده زندگی می‌کنند» اقدامی انجام دهد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »