نامه تکان‌دهنده سپیده کاشانی، فعال محیط زیست، درباره شکنجه‌های روحی و جسمی در اوین 

زیتون – سپیده کاشانی، فعال محیط زیست زندانی، در نامه‌ای از جزییات شکنجه های هولناک خود در بازداشت اطلاعات سپاه پرده برداشت.

به نوشته سپیده کاشانی، او در اتاقی با «در و دیوار خونی»، مورد «بازجویی‌های طولانی و همراه با داد و بیداد و فحاشی، هتک حرمت، دروغ، تهدید، تهمت و تفتیش عقاید» قرار گرفته است. او همچنین از تهدید خود و همسرش به قتل و اعدام خبر داد.

در این نامه خام کاشانی می‌گوید بازجو که خودش را آخوند معرفی کرده بود «حکم بازداشت تنها خواهر» و «عکس او را هنگام بازجویی» شدن به او نشان داده است.

خانم کاشانی که از پنج سال پیش در اوین زندانی است، در زمستان سال ۱۳۹۶ به اتهام جاسوسی بازداشت و به شش سال حبس محکوم شد.

او در این نامه که به طور اختصاصی به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده اتهامات علیه خود را «پرونده‌سازی و سناریوی ساختگی» خواند و افزود:«من همانقدر جاسوس هستم که جوانان عزیز وطن قاتل و آشوبگر.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »