دستگیری ۶۹ روزنامه‌نگار در جریان اعتراض‌های سراسری؛ ۳۱ تن کماکان در زندان 

زیتون – به گزارش‌ فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، از ابتدای اعتراض‌های سراسری در ایران تا کنون ۶۹ روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند. ۳۱ تن از آنان کماکان در زندان به سر می‌برند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل این فدراسیون، با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت روزنامه‌نگاران زندانی در ایران گفت: «ما یک بار دیگر خواستار آزادی فوری همه خبرنگاران و کارکنان رسانه‌ای هستیم که به‌طور ناعادلانه در ایران به دلیل انجام کارشان بازداشت شده‌اند.»

آقای بلانگر افزود: «ما به مقامات ایرانی یادآور می‌شویم که آزادی بیان حق بنیادین همه شهروندان ایرانی از جمله روزنامه‌نگاران است.»

تنها ساعاتی پس از انتشار این گزارش در روز یکشنبه، دوم بهمن، مقامات قضایی-امنیتی سه زن روزنامه‌نگار با نام‌های ملیکا هاشمی، سعیده شفیعی و مهرنوش زارعی را نیز در تهران بازداشت کردند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات ایران آن هم در پی جنبش به اصطلاح نسل (z) به

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای حقوق زنان تلقی میشود

ادامه »

دیروز سالروز تولد مارتین لوترکینگ بود؛ شهروند آفریقایی‌تباری در جنوب آمریکا که رهبری مبارزات مدنی برای رفع تبعیضات نژادی را

ادامه »