پناهندگی دو برادر رییس صدا و سیما به آمریکا؛ «نمی‌توانستم با دروغ‌های آنها زندگی کنم» 

زیتون – میثم جبلی، برادر رییس صدا و سیما، در گفتگو با جمله «تایم» گفت دروغ‌های خانواده‌اش و حمایت آن‌ها از «رژیم بی‌رحم» جمهوری اسلامی باعث پناهندگی او به ایالات متحده آمریکا شده است. او معتقد است «خانواده و عزیزانش را به خاطر این رژیم از دست داده است.»

میثم ۴۳ ساله که در سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در دی‌ماه ۱۳۹۸، برادرزاده خود را از دست داد، ادامه دفاع خانواده‌اش از حکومت را غیرقابل تحمل خواند و گفت:«درک این موضوع برایم سخت بود که چگونه پس از چنین فاجعه شدید، هر دو برادرم، (پیمان جبلی) رییس صدا و سیما و همچنین پدر خود امین – که یک جراح است وهمچنین توسط ایدئولوژی رژیم بشدت شستشوی مغزی شده – همچنان از دولت دفاع می‌کنند. دیدم برادرم که اکنون مسئول بزرگترین دستگاه تبلیغاتی رژیم است، به من، به کل کشور، در مورد واقعیت (حادثه) که برادرزاده خودش را کشته دروغ می گوید.»

محمد امین جبلی، برادرزاده میثم، دانشجوی ۲۹ ساله پزشکی بود که در شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پرواز ۷۵۲ به همراه ۱۷۵ نفر دیگر جان خود را از دست داد.

در اواخر سال ۲۰۲۰، میثم جبلی به همراه برادر کوچک‌تر خود از ایران فرار کردند.

به گفته میثم برای بسیاری از خانواده‌های طرفدار حکومت هرآنچه این «رژیم مقدس» را به پیش می‌برد مقدس است و آن‌ها برای حفظ پایه‌های «انقلاب» «قادر به دزدی، تجاوز، شکنجه و قتل هستند و از همه این‌ها لذت می برند. آنها مثل من و شما فکر نمی‌کنند.»

وی در رابطه با اعتراض‌های سراسری گفت برخورد خشونت آمیز حکومت با معترضان ریشه در ترس دارد و «نشان می‌دهد آنها در حال غرق شدن هستند و به شدت در تلاش برای زنده ماندن هستند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معروف است که آغا محمدخان قاجار پس از فتح کرمان دستور کور کردن چشم تمام مردان شهر و تجاوز به هشت هزار تن از زنان و دختران کرمان را صادر کرد. و حالا در جریان

ادامه »

صحبت‌های تازه رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با جمعی از زنان، تحلیل‌های تازه‌ای را در بین برخی از گروه‌های سیاسی درباره وضعیت «حجاب اجباری»

ادامه »

قطار سریع‌السیری که ایستگاه میان راه را مقصد پنداشت! عاشورای محرم سال ۱۳۴۰ شمسی بود و چند ماهی از تاسیس

ادامه »