محمد بروغنی در بند عمومی و نامطمئن از آینده؛ ‌ «حکم اعدام باید به صورت خودکار متوقف شود» 

زیتون – خانواده محمد بروغنی، یکی از معترضان محکوم به اعدام، در گفت‌وگو با «امتداد» می‌گویند با فرزندشان در زندان صحبت کرده‌اند و حال او خوب است.

صبح دوشنبه، پس از انتشار اخباری مبنی بر احتمال محمد بروغنی و محمد قبادلو تعدادی از شهروندان مقابل زندان رجایی‌شهر کرج تجمع اعتراضی تشکیل دادند. قوه قضاییه این خبر را یک «شایعه» و«عملیات فریب علیه خانواده محکومان» خواند.

به گفته مادر محمد بروغنی، فرزندش در مورد اجرای حکم و «این که چه اتفاقی در انتظارش است چیزی نمی‌داند.»

این جوان ۱۹ ساله به اتهام «مشارکت در حریق در فرمانداری پاکدشت» و «حمله منجر به جراحت یک مأمور دولت» در جریان اعتراض‌های پاکدشت به اعدام محکوم شده‌است.

پدر محمد اما نقش پسرش را در این حوادث نفی کرده و می‌گوید:«محمد اصلا در مساله آتش‌سوزی فرمانداری و باقی قضایا حضوری نداشته‌است و فقط گویا به سپر یک بسیجی زده که آن بنده خدا هم گفته نمی‌خواهم اتفاقی برای محمد بیفتد. از محمد شکایت کرده‌بود اما قرار بود رضایت بدهد که نمی‌دانم چرا امروز و فردا می‌کند.»

علیرضا رحیمی، وکیل محمد بروغنی، نیز در تحویل درخواست اعاده دادرسی به دیوان در روز دوشنبه نوزدهم دی، خبرداد و افزود:«علی الاصول در پرونده‌های اعدام باید به صورت خودکار توقف حکم صورت بگیرد اما قرار توقف نیازمند اعمال قانون است و ما در لایحه این موضوع را درخواست کردیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز  که فعالان دموکراسی‌خواه و آزادی‌خواه ایرانی آن را پی گرفته‌اند. اما این مبارزات متاسفانه تا کنون، با وجود دو انقلاب و

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »