عذر خواهی دو هنرمند به‌خاطر شرکت در مراسم سالمرگ‌ قاسم سلیمانی 

زیتون – پرواز همای، خواننده و آهنگساز، و محمد علی بهمنی، شاعر، با انتشار ویدیوهایی به‌خاطر شرکت در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی از مردم عذرخواهی کردند.

در جریان این مراسم که شامگاه دوشنبه دوازدهم دی ماه، در تالار وحدت تهران برگزار شد، پرواز همای از آخرین آلبوم خود به نام «سربازنامه» رونمایی کرد.

رسانه‌های وابسته به حکومت این اثر را «منظومه‌ای بلند و حماسی در رثای حاج قاسم سلیمانی» نامیدند.

پرواز همای، سازنده و خواننده این مجموعه، به دلیل شرکت در این مراسم مورد انتقاد بسیاری از مردم و مخالفان جمهوری اسلامی قرار گرفت.

وی شنبه هفدهم دی، در ویدیوی که در اینستاگرام منتشر کرد گفت «فریب خورده است» و افزود:«فکر کردم اگر ما برای اجرا پیش قدم شویم، شما دست از رفتار خشونت امیز بر می دارید، اما امروز هم دو جوان دیگر را اعدام کردید. چرا نفهمیدم شمایی که جوان ها را اعدام می کنید به راحتی من کمترین را هم قربانی می کنید.»

محمد علی بهمنی نیز دلیل شرکتش در این مراسم را «دعوت دوستان در سال‌های پیش» دانست و «بابت آزردگی خاطر» مردم ابراز تأسف کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دکتر بیژن عبدالکریمی جزو معدود اندیشمندان و فلسفه‌ورزانی است که اغلب تلاش می‌کند اخلاق‌مدارانه، در اندیشه‌ورزی و کنشگری‌اش، با پرهیز از رادیکالیسم و اتخاذ رویکرد بینامرزی، میان گفتمان‌های مختلف و متضاد ایرانی، نوعی سازش و

ادامه »

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری

ادامه »