جمهوری اسلامی محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی را اعدام کرد؛ محروم از وکیل و دیدار خانواده 

زیتون – محمدمهدی کرمی و سیدمحمد حسینی، از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های سراسری در جریان پرونده کشته‌شدن یک بسیجی بامداد شنبه هفدهم دی، به دار آویخته شدند.

محمدحسین آقاسی، وکیل انتخابی محمدمهدی کرمی، با تایید این خبر گفت مسئولان زندان به موکلش حتی اجازه آخرین دیدار با خانواده اش را ندادند.

وی پیشتر اعلام کرده بود به دلیل تصمیم غیرقانونی رئیس دادگاه، موکلش در هیچ‌ یک‌ از مراحل رسیدگی وکیل انتخابی نداشته و «دیوان کشور به همین علت باید رای رانقض می کرد.»

محمدمهدی کرمی از روز چهارشنبه در اعتراض به عدم اجازه انتخاب وکیل اختیاری در ندامتگاه مرکزی کرج دست به اعتصاب غذای خشک زده بود.

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری، در واکنش به اعدام ‎محمدمهدی کرمی و ‎محمد حسینی نوشت:«محلی برای بحث حقوقی وجود ندارد. وقتی حتی از کمترین حقوق قانونی چون داشتن وکیل محروم‌شان کرده بودند در چنین شرایطی تنها می‌توان برای قانون مظلوم مرثیه خواند و بس.»

آقایان کرمی و حسینی در جریان کشته شدن یک نیروی بسیج در آبان‌ماه متهم به محاربه شده بودند و فرجام خواهی آن‌ها نیز پذیرفته نشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »