مادر نوجوان کشته‌شده ارومیه‌ای: نیما را مأموران امنیتی کشتند اما مجبورمان کردند علت را «گازگرفتگی سگ» اعلام کنیم

زیتون – مادر نوجوان ۱۷ ساله ارومیه‌ای سکوت سه ماهه خود درباره مرگ فرزندش را شکست؛ نیما شفق‌دوست به ضرب دو گلوله نیروهای امنیتی کشته شد ولی خانواده مجبور شدند علت را «گازگرفتگی سگ» اعلام کنند.

پروین حسن‌آبادی به «شبکه حقوق بشر کردستان» گفت پس از آنکه فرزندش روز سی‌ام شهریور، از ناحیه پا هدف ۲ گلوله قرار می‌گیرد، خانواده از ترس بازداشت نیما در بیمارستان، او را در خانه تحت درمان قرار می‌دهند.

به گفته خانم حسن‌آبادی، پس از ۱۲ روز و درپی وخامت حال فرزندش، او را به بیمارستان منتقل می‌کنند ولی به علت عفونت شدید محل جراحت جان خود را از دست می‌دهد.

مادر نیما در ادامه می‌گوید:«نهادهای امنیتی ما را تهدید کردند در صورت اطلاع رسانی در مورد چگونگی کشته شدن نیما و برگزاری مراسم ختم عمومی همان بلایی که بر سر نیما آورده اند را با دیگر جوانان خانواده هم خواهند کرد.»

پس از خاکسپاری نهادهای امنیتی خانواده شفق دوست را تحت فشار قرار می‌دهند تا علت مرگ وی را گازگرفتگی توسط سگ اعلام کنند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »