نوشین جعفری، زندانی سیاسی، خواستار پایان پرونده‌سازی‌های بی‌اساس و بدون مدرک علیه فعالان مدنی بازداشتی شد 

زیتون-نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر، در یادداشتی در حمایت از ترانه علیدوستی خواستار پایان «پرونده‌سازی‌های بی‌اساس و بدون سند و مدرک» علیه بازداشت‌شدگان شد.

این خبرنگار زندانی با انتقاد از «پرونده‌سازی‌های مضحک و نخ‌نما برای فعالان مدنی» نوشت:«ترانه علیدوستی همواره آگاهانه و شجاعانه به دور از عافیت‌طلبی با نام خود فعالیت می‌کرد که اگر می‌خواست پشت اکانت‌های بی‌نام و نشان پنهان شود مسیری که طی می‌کرد این نبود.»

در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی از نسبت‌دادن یک اکانت توییتری به ترانه علیدوستی شایعاتی منتشر شده است. صاحب این اکانت توییتری ناشناس در جلسات اسپیس توییتر بارها صحبت کرده و یک «مرد» است.

خانم جعفری در این یادداشت درباره اتهامات مشابهی که به او وارد شده نوشت:«نسبت دادن اکانت توییتری به من که کوچک‌ترین ارتباطی با من نداشت و دامن زدن اکانت‌های سایبری به این موضوع از یک سو و فشار و تهدیدهای مستمر برای اعتراف اجباری از سوی دیگر نهایتا به دلیل عدم پذیرش اشتباه از سوی ضابطِ پرونده، منجر به چهار سال حبس تعزیری شد.»

وی در انتها از «تمام فعالان حوزه‌ی فرهنگ و هنر، فعالان مدنی و نهادهای حقوق بشری» ‌خواست «اجازه ندهند روند پرونده‌سازی‌های بی‌اساس و بدون سند و مدرک ادامه پیدا کند.»

نوشین جعفری سال ۱۳۹۸ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و بابت دو اتهام «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» به پنج سال زندان محکوم شد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »