کاهش بی‌سابقه درآمد‌ها و پهنای باند شاتل، ایرانسل و مبین‌نت در نتیجه فیلترینگ گسترده اینترنت

زیتون – شرکتهای شاتل، ایرانسل و مبین‌نت در نامه‌هایی جداگانه به وزارت ارتباطات، فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنتی ایجاد شده در پی گسترش اعتراض‌های سراسری را مسبب کاهش درآمدها و مانعی جدی در ادامه فعالیت‌های خود دانستند. 

گروه هکری «ZZA» به تازگی تصاویر این نامه‌ها را منتشر کرده‌است. تاکنون تنها شرکت شاتل اصالت نامه منتسب به خود را تأیید کرده‌است.

شاتل در نامه‌ای به تاریخ دوم آبان شرایط را بحرانی و غیرقابل تحمل خواند و از کاهش ۶۰ درصدی پهنای باند و ۴۰ درصدی درآمد خود خبر داد.  

ایرانسل در دو نامه جداگانه از کاهش ۸۰۰۰ میلیارد ریالی درآمدهایش در یک بازه زمانی ۴۰ روزه خبر داد و نسبت به استمرار محدودیت‌های اعمال شده ابراز نگرانی کرد. 

مبین‌نت نیز افت شدید در ترافیک دیتا را موجب ضرر ماهیانه ۱۰ میلیارد تومانی این شرکت بیان کرده است.

پیشتر نیز نامه‌ای از رایتل به وزیر ارتباطات منتشر شده بود که از احتمال خروج این شرکت از بازار به‌دلیل محدودیت‌های اینترنتی و کاهش درآمد صحبت میکند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »