عضو کارگروه محتوای مجرمانه: اینستاگرام و واتس‌اپ «برانداز» هستند و باید خسارت بدهند 

زیتون – یک عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای اعلام کرد اینستاگرام و واتس‌اپ برای ادامه فعالیت در ایران باید خسارت پرداخت کنند.

مهدی باقری این دو شبکه اجتماعی را متهم به اتخاذ رویکرد «براندازانه» کرد و افزود:«قصدشان این بود که در کشور اغتشاش شود و ناامنی و نا آرامی و کشت و کشتار راه بیفتد؛ ما با این موضوع مخالفیم.»

پیشتر مرکز ملی فضای مجازی به متا، شرکت مادر اینستاگرام و واتس‌اپ، ده روز مهلت برای تعیین نماینده در ایران داده بود. این نهاد پس از پایان این مهلت، ده روز دیگر نیز به این شرکت آمریکایی برای پذیرفتن قوانین جمهوری اسلامی زمان داد.

یکی از سخنگو‌های متا به‌تازگی اعلام کرده که اعضای این شرکت سرگرم نامه‌های دولت ایران نخواهند شد و این شرکت هیچ اهمیتی به درخواست‌های آن نمی‌دهد.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه محتوای مجرمانه با تاکید بر اینکه محدودیت دسترسی به اینستاگرام و واتس‌اپ ادامه خواهد یافت گفت:«اداره کنندگان این دو نرم افزار نه تنها به هیچ عنوان پشیمان نیستند و هیچ گاه ابراز ندامت و پشیمانی نکردند بلکه به کارشان افتخار نیز می‌کنند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »