محمد حاجی رسول‌پور بر اثر «شدت جراحات وارده ناشی از شکنجه» جان خود را از دست داد

زیتون – به گزارش هه‌نگاو یکی از معترضان بازداشت شده در بوکان بر اثر «شدت جراحات وارده ناشی از شکنجه» جان خود را از دست داد.

به گفته این نهاد حقوق بشری، محمد حاجی‌ رسول‌پور که پیشتر «به دلیل شکنجه به کما رفته بود»، پس از پنج روز نگهداری در بخش مراقبت‌های ویژه روز یک‌شنبه بیست و هفتم آذر، چشم از جهان فروبست.

هه‌نگاو آقای حاجی رسولی‌پور را یکی از «زندانیان سیاسی سابق» معرفی کرده که در جریان اعتراض‌های کنونی دو بار بازداشت شده بود.

یکی از نزدیکان خانواده حاجی رسول‌پور به سایت حقوق بشری هه‌نگاو گفت: «روز سه‌شنبه بیست و دوم آذر ماه از زندان بوکان با خانواده آنها تماس گرفتند که جهت آزادی موقت محمد حاجی رسول‌پور با سند ۵۰۰ میلیون تومانی به زندان مراجعه کنید اما پس از مراجعه این خانواده به زندان، محمد را در حالی که به کما رفته بود بر روی یک ویلچر به آنها تحویل دادند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش زن، زندگی، آزادی (تابستان ۲۰۲۲)، در حالی‌که زنان و دختران ایرانی

ادامه »

شیفتگی و گرایش افراد به امواجی را  که بر عرصه فضای رسانه ای و سیاسی ظاهر می‌شوند، چگونه می‌توان توضیح داد؟ شیفتگی و دلباختگی-

ادامه »

دکتر سروش گرامی! در متن اخیرتان بسیار گلایه کرده بودید از حملات بی‌ادبان. بگذارید این نامه کوتاه را با دل‌جویی

ادامه »