هشت زندانی اهل سنت به سازمان ملل: برای ابطال احکام «ظالمانه» قاطعانه اقدام کنید 

زیتون – هشت تن از زندانیان اهل سنت در نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل و گزارشگر ویژه حقوق بشر این نهاد خواستار اقدام «قاطع» برای ابطال احکام «ظالمانه» علیه خود و اثبات بیگناهی‌شان شدند.

این زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان وکیل آباد مشهد با رد اتهامات علیه خود، آن‌ها را ساخته «ذهن بیمار وزارت اطلاعات و صدا و سیمای فاسد حکومتی» بیان کردند و افزودند:«این اتهامات بی اساس فقط در شأن خود مسئولین ظالم حکومت میباشد.»

این افراد برای آنتونیو گوترش و جاوید رحمان نوشتند:«وقتی ما برای احکام ظالمانه اعدام و ۱۵سال شکواییه نوشتیم اگر اقدامی قاطعانه از طرف جوامع سازمان مللی انجام میشد امروز شاهد این نبودیم که خانواده های دیگری داغدار و یا انسان های بیگناه دیگری در زندانهای جمهوری اسلامی محبوس شوند و خانوادهای بی شماری در پریشانی بسر برند.»

عیسی عید محمدی، فرهاد شاکری، حبیب پیرمحمدی، عبدالباسط اورسن، عبدالحکیم عظیم گرگیچ، محمد رضا شیخ احمدی، عبدالحسین مزرعه و عبدالرحمن گرگیچ امضاکنندگان این نامه هستند.

۴ تن از این افراد به اتهام «بغی از طریق عضویت در گروه سلفی حزب ‌الفرقان و عضویت در جبهه همبستگی ملی اهل‌ سنت ایران» در سال ۹۸ به اعدام محکوم شدند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »