مولوی نقشبندی به دادگاه «ویژه روحانیت» در مشهد احضار شد؛ تلاش حکومت برای بدنامی علمای بلوچ 

زیتون – «کمپین فعالین بلوچ» از احضار حافظ عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت اهل سنت راسک، به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد خبر داد.

به گزارش این نهاد حقوق بشری و به نقل از یک منبع مطلع، روز شنبه نوزدهم آذر، از مولوی نقشبندی خواسته شده که صبح دوشنبه خود را به این دادگاه معرفی کند.

به گفته این منبع آگاه، مولوی نقشبندی در پاسخ خواستار احضاریه‌ کتبی شده‌ است.

مولوی نقشبندی از جمله علمای اهل سنت بلوچی است که از آغاز اعتراض‌های مردمی همواره پشتیبان معترضان بوده ‌است. وی همچنین خبر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار به دختر ۱۵ ساله بلوچ را تایید کرده بود.

کمپین فعالان بلوچ به نقل از منبع خود نوشته:«احضار حافظ نقشبندی پس از دیدار خصوصی و زمینه سازی برای تخریب و بدنام کردن وی توسط ]مهرداد[ محرری نماینده خامنه‌ای در شهرستان ایرانشهر صورت گرفته است.»

مهرداد محرری، نماینده خامنه‌ای، در شهرهای ایرانشهر و سرباز است. وی چندی پیش با تعدادی از علمای این دو شهر دیدار و برای بدنامی مولانا عبدالحمید و حافظ عبدالغفار نقشبندی تلاش کرده بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هیچ یک از علما خواسته‌های او را نپذیرفته اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »