مولوی عبدالحمید: از لحاظ شرعی حق نداشتید محسن شکاری را اعدام کنید؛ شما با ملت خودتان هم مذاکره نمی‌کنید

زیتون – مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در واکنش به اعدام محسن شکاری، اجرای این حکم را غیر اسلامی و بدعت جمهوری اسلامی خواند.

وی در خطبه‌های نماز جمعه هجدهم آذر، با بیان اینکه «در اسلام و صدر اسلام حکم اعدام نبوده» افزود:«من از اعدام محسن شکارى خیلى ناراحت شدم. او که کسى را نکشته بود. از لحاظ شرعى حق نداشتید او را بکشید».

مولوی عبدالحمید در ادامه صدور حکم محاربه برای آقای شکاری را «استدلال غلط از قرآن واسلام» خواند و گفت:« می‌گویید ما شریعت را اجرا مى‌کنیم. شریعت را نمى‌توان سلیقگى عمل کرد.»

امام جمعه زاهدان در ادامه افزود:«افرادى که در این اعتراضات کشته شده اند بسیارى از این ها تیر به سرشان خورده این ها قصاص دارد. براى یک بسیجى به ۵ نفر حکم اعدام مى دهید! چرا وقتى مامور شما کشته مى شود اینگونه حکم مى دهید، اما وقتى مامورین مردم را مى کشید حتى دستگیر نمى کنید تا چه برسه به اعدام!»

وی همچنین به حکومت هشدار داد به جای کشتار معترضان صدای آن‌ها را بشنود و گفت:«این اعتراضات با کشتن مردم تمام نمى شود.»

مولوی عبدالحمید در بخشی دیگر و در کنایه‌ای به علی خامنه‌ای تاکید کرد:«پیامبر با دشمنانش مذاکره کرد. شما با ملت خودتان هم مذاکره نمى‌کنید و حرف هایشان را نمى شنوید.»

رهبر جمهوری اسلامی همواره «دشمن» را مسبب و حامی اعتراض‌ها به حکمرانی‌اش می‌داند و شرکت‌کنندگان در تظاهرات حکومتی را «مردم واقعی» قلمداد می‌کند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

میانجی‌گری چین  میان عربستان سعودی و ایران از یک سال پیش با عربستان سعودی به بحث گذاشته شده بود. معلوم نیست کدام کشور این پیشنهاد را در ابتدا با دیگری به‌گفتگو گذاشته اما هردو حد

ادامه »

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در

ادامه »