مدیر کمپین معلولان «برای یک گفتگوی دوستانه» به سازمان اطلاعات سپاه احضار شد 

زیتون – مدیر کمپین معلولان یکشنبه ۶ آذر برای ارائه توضیح درباره تحریم روز جهانی افراد دارای معلولیت به سازمان اطلاعات سپاه احضار شد. به گزارش این صفحه توییتری مقرر گردید بهروزمروتی روز سه‌شنبه جاری «برای یک گفتگوی دوستانه» به این نهاد امنیتی مراجعه نماید.

کمپین معلولان شنبه در رشته توییتی با اعلام تحریم برنامه‌های روز ۱۲ آذر، بر ضرورت توانبخشی «شهروندانی که در پی حوادث تلخ اخیر معلول گشته‌اند» تاکید کرده بود.

متن این رشته توییت به شرح زیر است:

اگرچه مناسبت‌ها فرصتی ارزشمند برای مروری بر آنچه که گذشته و نگاهی به آینده تا مناسبتی دیگر است؛ اما حال در آستانه سوم دسامبر (دوازدهم آذر ماه) روز جهانی افراد دارای معلولیت تقریبا می‌توان گفت که از سال گذشته تا کنون نه تنها دستاوردی برای مرور و بالیدن به آن نداریم بلکه رنج‌های افزونی بر کل جامعه و به ویژه جامعه افراد دارای معلولیت تحمیل شده است.

در دو ماه گذشته در کنار جمع کثیری از جانباختگان چند نفر از شهروندان دارای معلولیت را نیز از دست دادیم که آن‌قدر غریبانه از میان ما رفتند. حتی اشکهایمان را محکوم به حبس در چشمانمان کردند تا به سوگشان ننشینیم!

آری! جمعی از هموطنانمان به گناه فریاد حق‌طلبی کشته، معلول و مجروح و یا بازداشت شدند تا قلم، تن و روان ما یارای اندیشیدن به برنامه‌ها و مراسم مرسوم و بعضا کلیشه‌ای سوم دسامبر را نداشته باشد.

از این رو، ضمن تاکید بر احقاق حقوق ملت و گرامیداشت یاد تمامی جانباختگان، برنامه‌های روز جهانی افراد دارای معلولیت امسال را تحریم کرده و بر ضرورت توانبخشی شهروندانی که در پی حوادث تلخ اخیر معلول گشته‌اند؛ تاکید می‌کنیم. پایان.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند شاه پیشین ایران، رسانه‌ای کردند. اصطلاح «وکالت» سیاسی حتی اگر واژه دوره گذار هم به

ادامه »

درآمد ظاهرا فعالیت‌های پهلوی‌طلبان حول آقای رضا پهلوی وارد مرحله تازه‌ای شده است. هرچند باور ندارم که چنین تلاش‌های توهم‌آلودی در کشوری با مختصات

ادامه »

قیامی که جرقه اصلی آن پس از مرگ مهسا امینی زده شد، با شعار زن، زندگی، آزادی، عمدتاً مبارزه برای

ادامه »