وال‌استریت: حکومت برای فرونشاندن اعتراض‌ها دست به دامان اصلاح‌طلبان شد؛ تأیید دیدار فاطمه هاشمی با مجتبی خامنه‌ای

زیتون – به گزارش وال استریت ژورنال جموری اسلامی برای فرونشاندن اعتراض‌های جاری در ایران از چهره‌های اصلاح‌طلب محرمانه درخواست کمک کرده است‌.

به گزارش این روزنامه امریکایی علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران در اواخر اکتبر مجید انصاری، حسین مرعشی و بهزاد نبوی را به دفترش دعوت کرد.

در این جلسه، شمخانی خواستار میانجی‌گری خانواده های رفسنجانی و خمینی برای آرام کردن اوضاع کشور شد.

به نوشته وال استریت، شمخانی وعده داده بود در صورت پایان اعتراض‌ها می‌توان «اصلاحات و آزادی‌های مدنظر اصلاح‌طلبان» را اعمال کرد.

این گزارش همچنین از مخالفت خانواده‌های رفسنجانی و خمینی با این درخواست خبرداد.

پایگاه  اطلاع‌رسانی «موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی»  دیدار فاطمه هاشمی رفسنجانی با مجتبی خامنه ای، اصل دیدار را تأیید کرد اما «بیشتر نقل قول ها و موضوعات مورد اشاره» را  خلاف واقع خواند.

سایت جماران، وابسته به خانواده خمینی و محسن هاشمی، نماینده خانواده هاشمی برگزاری این دیدار را تکذیب کردند.

هم‌زمان، علی شکوری راد، سخنگوی جبهه اصلاحات، ادر باره جزئیات دیدار هیات رئیسه جبهه اصلاحات با رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیتملی، به اقتصادنیوز گفتدر این دیدارها تحلیلی از آنچه که این روزها در ایران جریان دارد ارائه شد. همچنین توضیحاتی درباره خواست‌ها ومطالبات به حق معترضان داده و بر اجتناب از برخوردهای خشن با معترضان و پرهیز از بکارگیری نیروهای لباس شخصی تأکید شد».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای دیگری‌ست، از سر بی‌مسئولیتی

ادامه »

سیاست‌های مدرن‌سازی دو دولت پهلوی -فارغ از جهت‌گیری ما نسبت به آن- این چنین جامعه ایران را به سمت مدرن شدن هدایت نکرد که نفرت از جمهوری اسلامی…

ادامه »