موج حمایت سینماگران از ترانه علیدوستی؛ «ژن، ژیان، ئازادی»

زیتون– از شامگاه چهارشنبه ‌که ترانه علیدوستی، بازیگر سینمای ایران، به منظور حمایت از مبارزات زنان ایران عکس بدون حجابی از خود را با در دست گرفتن شعار «ژن ژیان ئازادی» در صفحه‌ی اینستاگرامش منتشر کرد، شماری از سینماگران ایرانی با انتشار مطالب و عکس‌های مشابه  از او  حمایت کردند.

گلشیفته فراهانی، بازیگر ایرانی، ضمن بازنشر عکس بدون حجاب ترانه علیدوستی در صفحه‌ی توییتر خود، این اقدام او را «نغمه‌ى ترانه‌هاى آزادى و برابرى» نامید.

شیوا ابراهیمی،‌ بازیگر سینما و تئاتر نیز در نوشته‌ای از همه خواسته است که پشت ترانه علیدوستی را خالی نگذارند. او خود نیز پیش‌تر با انتشار تصویر بدون حجابش به حمایت از مبارزات زنان ایران پرداخته بود.

همایون غنی‌زاده، کارگردان، فیلمنامه‎نویس و بازیگر سینما و تئاتر نیز نوشت: «سینما و تئاتر ایران باید تمام‌قد با هر هزینه‌ای کنار ترانه بایستد، او تنها نیست.»

همچنین مینا اکبری، روزنامه نگار و مستندساز با گفتن این‌که: «ترانه علیدوستی بین سینما و مردم، مردم را انتخاب کرد تا «سهم» خودش را ادا کند.» اعلام کرد که او نیز به سهم خودش و در همراهی با ترانه علیدوستی، «فریاد مردمان آزاده»‌ی ایران را که «زن، زندگی آزادی» است، تکرار می‌کند.

دنیا مدنی و خزر معصومی، بازیگران سینما و تلویزیون و سپیده ابطحی،‌ مستندساز ایرانی نیز از جمله زنان هنرمندی بودند که شب گذشته تصاویر بدون حجاب خود را در حمایت از زنان ایرانی منتشر کردند.

پیش از آنها هنرمندانی نظیر کتایون ریاحی، پگاه آهنگرانی، فاطمه معتمدآریا، مریم بوبانی و شیوا ابراهیمی با انتشار ویدیو و عکس‌های بدون حجاب‌شان، به حمایت از شعار «زن، زندگی، آزادی» روی آورده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واکنش‌ها نسبت به بازی‌های تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر وضعیت بدی را پدیدار ساخته‌‌است. جمعی از بهترین‌های فوتبال ایران که از زاویه فنی و حرفه‌ای هرگونه نگریسته شود سزاوار عضویت در تیم ملی

ادامه »

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »